Přehlídka středních škol ve Svitavách

Další akcí na podporu zodpovědné volby budoucí profese vycházejících žáků byla účast 9. tříd na Přehlídce středních škol ve Svitavách, která se konala 4.11. ve Fabrice.

Každoročně sem jezdí deváťáci se svými třídními učiteli, aby měli možnost pohovořit si se zástupci i studenty středních škol, aby se informovali o plánovaných kritériích přijímacího řízení a mohli zhlédnout nabídku středních škol nejen Pardubického kraje a zkonfrontovat ji se svými zájmy a schopnostmi.

I letos se celá akce vydařila a žáci byli rádi, že získali konkrétní informace, které využijí při volbě svého dalšího studia.

Střední zdravotnická škola Svitavy

Ve čtvrtek 23.10. k nám do školy zavítali představitelé Střední zdravotnické školy ve Svitavách, kteří seznámili žáky devátých tříd s nabídkou studijních oborů pro následující školní rok. Kromě oboru Zdravotnický asistent budou nově vyučovat také obor Masér sportovní a rekondiční, který umožňuje samostatnou živnost již po maturitě.

Žáci zhlédli zajímavou prezentaci provázenou slovem samotného ředitele školy a mohli položit dotazy jemu i studentovi 3. ročníku. Nabídka studijních oborů je opravdu bohatá a bližší seznámení alespoň s některými z nich umožní našim vycházejícím lépe zhodnotit vlastní možnosti.

Počet návštěv - Dnes: 36 | Včera: 116 | Týden: 725 | Měsíc: 2372 | Celkem: 103726