Velký úspěch našich malých šachystů 2018

20180109 132610V úterý 9.1.2018 se ve Svitavách konalo krajské kolo turnaje v šachu. Naši školu reprezentovali žáci: Václav Šafář (5.A), Lukáš Feltl (4.C), Petr a Pavel Bouškovi (2.C). Zvítězili v okresním kole, poté i v kole krajském a zajistili si tak postup do kola republikového. Všem moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Krajské finále futsalové ligy 7

IMG 0062V pátek 15.12. se ve sportovní hale poličského gymnázia uskutečnilo krajské finále futsalové ligy pro sedmé třídy. Toho turnaje se zúčastnili i naši futsalisté, kteří poměřili síly s týmem poličského gymnázia a ZŠ Smetanova Hlinsko. Naši svěřenci odehráli důstojný turnaj, ale na postup do divizního finále nedosáhli.

Florbal žáků z druhého stupně

tisk2IMG 0015tiskFlorbal je velmi progresivní sport, který získává i v Poličce velmi širokou žákovskou základnu. Všechny čtyři turnaje, které byly uspořádány pro žáky a žákyně druhého stupně, proběhly ve sportovní hale ZŠ Na Lukách, která se může chlubit kvalitními florbalovými mantinely. Všechny turnaje byly velmi vyrovnané a naši svěřenci odvedli velmi kvalitní výkony. Do okresního kola se nám podařilo postoupit hned ve třech kategoriích, kde se nejlépe vedlo mladším žákům a zaslouženě si z Litomyšle odvezli bronzové medaile.

Všem zúčastněným gratulujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Školní projekt Prvňáci a deváťáci jsou kamarádi pokračuje

ANDeLicEKPC180018Slavnost slabikarePřed necelým měsícem jsme společně odemkli zlatým klíčem slabikář a kamarádi z 9.A nám četli ze svých oblíbených dětských knížek. 
V pondělí 18.12. jsme se sešli v naší třídě na vánoční dílničce. Společně jsme si zazpívali koledy, vyrobili z korálek andělíčka a vánoční přáníčka. Nakonec jsme s kamarády z matematické třídy společně vyřešili obrázkové zimní sudoku. Hezké Vánoce!

Sluníčko (třída 1.B)

Chemická soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“ 2017

Tento školní rok jsme se opět zúčastnili soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, kterou pořádá SPŠCH v Pardubicích. Ze školního kola postoupila a naši školu v 2. kole reprezentovala tři děvčata z 9.A – Tereza Vomáčková, Lucie Popelková a Markéta Zavoralová. Druhé kolo soutěže se konalo v Pardubicích 12. prosince a zúčastnilo se ho 357 žáků. Terezka, Markéta i Lucka postoupily mezi třicet nejlepších do regionálního finále této soutěže. Finále se bude konat 18. ledna 2018 v laboratořích SPŠCH Pardubice. Děvčatům blahopřejeme a držíme pěsti!

Výsledková listina: http://mladychemik.cz – výsledky

KET zkoušky 2017

Obraz1V sobotu 9.12.2017 šest žáků 9.A skládalo v Brně mezinárodní zkoušku z angličtiny KET FOR SCHOOLS. Výsledky zkoušky budou známy v druhé polovině ledna 2018.

SKŘÍTCI PODZIMNÍČCI

podzimnciV pátek 1.12. třída 1.C ukončila měsíční podzimní projekt naučnou stezkou Po stopách lesních skřítků. Děti cestou do Liboháje plnily úkoly s přírodní a ekologickou tématikou. Ve škole nás skřítkové provázeli ve všech vyučovacích předmětech. Podzimníčci byli také navštívit žáky 1. a 2. tříd na pavilonu. Přednesli básničku, popovídali si o krásách přírody a věnovali dětem dárek. Cílem projektu byl rozvoj přírodovědných znalostí, uvědomování si a respektování pravidel práce v týmu, rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé a jemné motoriky, rozvoj představivosti a fantazie v tvořivých činnostech, rozvoj prosociálního chování ve vztahu k druhému a úcty k životu ve všech jeho formách. Během projektu děti pozorovaly, zkoumaly, objevovaly, všímaly si souvislostí, pracovaly s přírodninami, některé si vytvořily sešit – Skřítkovníček, četly, počítaly, zpívaly a dokonce v lese viděly skutečné skřítky! Chtěla bych poděkovat Mozaice a všem rodičům, kteří nám v projektu pomáhali. Především paní Procházkové a rodičům Doležalovým, bez kterých bychom naučnou stezku nemohli absolvovat. Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci!

třída 1.C

Další fotografie ve fotogalerii školy

Plavecké závody

3Naše škola se může jako jediná v oblasti pochlubit každoroční reprezentací v okresních plaveckých závodech. I letos tomu nebylo jinak a naši plavci z řad žáků druhého stupně vybojovali pódiová umístění napříč všemi kategoriemi. Žáci tak zúročili své plavecké dovednosti, které každoročně pilují při školním plaveckém výcviku.

Všem zúčastněným gratulujeme k dosaženým výkonům!

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (vysledkovka_okres_plavani_2017.pdf)Výsledovky[ ]346 kB

Zprávy z prvních tříd Masarykovy základní školy

Do školy i ze školy chodíme s úsměvem. Práce se nám daří. Rádi se učíme tematicky, prostřednictvím různých projektů. Třídy máme vyzdobeny našimi pěknými výtvory z pozorování přírody a věcí kolem nás. Při školním projektu Prvňáci a deváťáci jsou kamarádi jsme získali patrony z 9.A a B. Byli při našem pasování na školáky, prožili s námi Halloween, připravili pro nás Slavnost Slabikáře. Po zvládnutí Živé abecedy jsme ho v listopadu odemkly kouzelným zlatým klíčem. S novými písmeny se seznamujeme prostřednictvím písmenkových pohádek a různých třídních projektů – např. Týden pohádek, Výprava eskymácká, Opičí týden, Týden pilných včelek (ten obohatil muzejní výukový program O včelách a lidech). Při čtení písmene I,i jsme prožili celý týden s indiány. Prostírat stůl a připravit výbornou svačinku jsme se naučily na SOŠ ve výukovém  programu Pohádkové dobroty. Těšíme se, že šikovným písařům donese školní Mikuláš pero a napíšeme Ježíškovi o krásnou knížku a další dárky. Učíme se nakupovat v obchodě a počítat peníze. Výuku matematiky obohacujeme pomůckami a postupy pana Hejného.

První školní Vánoce prožijeme s  kamarády z devítky, kteří pro nás připraví dílničky plné překvapení. Už brzy, několikrát napočítáme do pěti a bude to tady.

Paní učitelky a děti z 1.A, B, C

 

Informace ze školní družiny

Filmové představení „JÁ, PADOUCH 3“ se v pondělí dne 20.listopadu RUŠÍ!!! Peníze budou dětem následně vráceny.


Filmové představení VELKÁ OŘÍŠKOVÁ LOUPEŽ 2 ve středu 22. listopadu zrušené není – vybíráme 50 Kč.


Každý čtvrtek od 14:00 do 14:45 hodin (začínáme 7.12.2017) budeme se školní družinou chodit bruslit na zimní stadion. V případě zájmu dejte dětem vhodné oblečení, helmu, rukavice a brusle (brusle se mohou zapůjčit i přímo na místě za 20 Kč). Cena za bruslení je stanovena na 10 Kč. Nejedná se o výukové bruslení, proto prosím zvažte, zda je dítě schopné bruslit samo, případně s dopomocí hrazdy! Pedagogický pracovník se nemůže věnovat jednomu dítěti po celou dobu bruslení. Zájem nahlaste příslušné vychovatelce/vychovateli školní družiny nejpozději do úterý příslušného týdne. Maximální kapacita je 30 dětí, minimální 15 dětí. Děti po skončení bruslení budou odcházet zpět do školy nebo si je můžete vyzvednout na zimním stadionu. Návrat k pavilonu cca 15:20.

Školní kolo ve šplhu

5splh1V pondělí 13.11. proběhlo pro žáky druhého až pátého ročníku školní kolo ve šplhu. Bylo vidět, že reprezentanti jednotlivých tříd si soutěž užívali a navzájem si fandili. Ti nejlepší z řad našich žáčků si odnášeli kromě krásného zážitku také diplomy a drobné ceny. Vítězům gratulujeme!

Copyright © 2018 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 36 | Včera: 116 | Týden: 725 | Měsíc: 2372 | Celkem: 103726