Výjezdní zasedání Školního parlamentu

Letos jsme připravili pro členy Školního parlamentu výjezd do Svitav, a to do střediska výchovné péče Alfa. Celá prohlídka byla rozdělena na dva bloky. Velmi zajímavou formou nám přiblížil chod této organizace ředitel Mgr. Petr Dřínovský.

Alfa sídlí v budově bývalého domova mládeže střední zdravotnické školy u kruhového objezdu. Dozvěděli jsme se, že toto zařízení poskytuje preventivně výchovnou péči dětem a mladistvým od 3 do 18 let, popřípadě do ukončení jejich přípravy na budoucí povolání max. do 26 let.

Středisko nabízí své služby rodičům i všem pedagogickým pracovníkům. Služba je bezplatná a je provozována ambulantně. Klienti zde tráví čas od 8. hodiny ranní a opouštějí budovu v 18 hodin. Zde probíhá též výuka a odpolední bloky. Klienti po dobu pobytu plní různé úkoly, za které sbírají body. Za určitý počet bodů mají úlevy a výhody. Hrají též hru o postupové levely. Pobyt je zde dobrovolný. Pokud se někdo rozhodne již nepřijít, má na to právo.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 40 | Týden: 181 | Měsíc: 1145 | Celkem: 300516