Informace pro rodiče k uplatnění nároku na ošetřovné

Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo na svých stránkách tiskovou zprávu z které vyplývají tyto informace:

Tiskopis vyplňuje žadatel o dávku – pečující osoba. 
Tiskopis Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení je předepsaný tiskopis k uplatnění nároku na ošetřovné v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020 (dle § 4 odst. 3 zákona č. 133/2020 Sb. ve spojení s § 110 odst. 2 a 3 zákona č. 187/2006 Sb.). Pečující osoba předkládá tiskopis svému zaměstnavateli, který ho po doplnění příslušných údajů předá místně příslušné OSSZ.   

Pečující osoba v tiskopise vykazuje dny, ve kterých v rámci uplynulého měsíce, pečovala o dítě a dále uvádí, zda o dítě pečovala samostatně anebo se při péči střídala s druhou pečující osobou. V případě střídání se při péči vyplní pečující osoba údaje o druhé pečující osobě a uvede též dny, ve kterých pečovala o dítě druhá pečující osoba.  

Mgr. Lenka Novotná, ředitelka školy

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Žádost o ošetřovné.pdf)Žádost o ošetřovné[ ]93 kB

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 50 | Včera: 182 | Týden: 407 | Měsíc: 3317 | Celkem: 216230