Centrum Bohuslava Martinů

cbmDůležitým partnerem Masarykovy základní školy je Centrum Bohuslava Martinů, městské muzeum a galerie Polička zprostředkující našim žákům poznání, zábavu a potěšení.

Muzeum nabízí celou řadu různých naučných a zábavných programů. Učitelé spolu se svými žáky navštěvují expozice věnované významnému poličskému rodákovi, hudebnímu skladateli B. Martinů, historii města Poličky, sklářství na Horácku a rozmanité výstavy, které jsou několikrát do roka obměňovány.

Učitelé mohou svým žákům zpestřit výuku prohlídkami historickou částí města, návštěvou rodné světničky B. Martinů či středověkého gotického opevnění.

Součástí expozic je zrekonstruovaná školní třída z přelomu 19. a 20. století, kdy do školy začal docházet malý Bohuslav. Děti mají možnost usednout do školních lavic a nasát atmosféru tehdejších časů umocněnou dobovým vybavením. Hravými vzdělávacími programy provádějí zkušení muzejní lektoři.

Počet návštěv - Dnes: 132 | Včera: 145 | Týden: 435 | Měsíc: 1437 | Celkem: 136916