Základní informace o školní družině

Školní družina má pět oddělení s kapacitou 150 žáků. Školní družinu navštěvují žáci 1. – 4. tříd. Pracují podle Školního vzdělávacího programu pro školní družinu, který je součástí ŠVP ZV „Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe“.

Jednotlivá oddělení školní družiny mají k dispozici své prostory, vybavené přiměřeně k věku dětí školním nábytkem, audiovizuálními pomůckami i počítači. Dále má ŠD k dispozici halu, tělocvičnu, školní zahradu a dětské hřiště. Může používat pomůcky pro tělesnou výchovu, má vlastní hračky a stavebnice v jednotlivých odděleních i na zahradě.

Družina nabízí

• hry rozvíjející všestranné dovednosti dětí
  • relaxační a rehabilitační aktivity
  • soutěže pro rozvoj paměti i obratnosti
  • další aktivity dle zájmu dětí a aktuálních možností družiny
  • upevňování hygienických návyků, pravidel stolování, společenského chování, oblékání, úklidu apod.

Přijetí do školní družiny

Školní družina využívá kapacitu 150 dětí. O zařazení žáka do družiny rozhoduje ředitelka školy na základě písemné přihlášky (viz. příloha). Pokud je přihlášeno více žáků, než je povolená kapacita družiny, jsou přednostně přijímáni:

1. žáci prvního a druhého ročníku a dále postupně vyšších ročníků;
  2. žáci přihlášení k pravidelné celodenní docházce;
  3. žáci jejichž rodiče jsou oba zaměstnaní.

Platba za školní družinu

Na základě § 11 vyhlášky MŠMT č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, stanovila ředitelka školy jednotný poplatek žáka ve školní družině ve výši 1000,- Kč za pololetí školního roku splatný následovně:

1. pololetí školního roku vždy do 30.9.
  2. pololetí školního roku vždy do 28.2.

Jedná se o částku za docházku na úhradu části provozních nákladů družiny. Různý čas odchodu ze školní družiny nebo rozdílná účast v jednotlivé dny v týdnu nemají vliv na snížení částky. Vybraná částka je používána na úhradu nákladů spojených s činností dětí ve školní družině, tzn. pomůcky, hry, výtvarné potřeby a další vybavení (viz. příloha – Směrnice o stanovení poplatků v ŠD).

Poplatek lze uhradit v kanceláři školy, nebo bankovním převodem na účet školy 10006-347 800 664/0600. Variabilní symbol vám sdělí vedoucí vychovatelka Erika Mitášová.

Zálohu úhrady lze vrátit po odhlášení dítěte ze ŠD nebo po měsíční absenci, v tomto případě je nutné dítě včas odhlásit, vyplnit žádost o vrácení zálohy (viz. příloha).

Dále je úhrada prominuta žákovi, jehož zákonný zástupce pobírá sociální příplatek nebo má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči (viz. příloha).

Provoz školní družiny

Pondělí až pátek         6.30 – 8.00                  11.30 – 16.30

Personální podmínky

vedoucí vychovatelka:           Erika Mitášová, Dis.

vychovatelka:                         Kateřina Kočí, DiS

Petra Navrátilová, Dis.

Daniela Chmelová

Veronika Štěpánková