Den Země v 1.C a v 9.C – vrstevnický program

Doba covidová nepřála od začátku roku v plném rozsahu realizovat vrstevnické programy s prvňáčky, tak až nyní jsme se konečně osobně setkali a seznámili se s našimi nejmladšími spolužáky. V rámci akce ke Dni Země jsme si připravili prezentaci na téma třídění odpadků a všichni jsme byli překvapeni, jak široké znalosti o třídění odpadků děti z 1.C mají. Potěšitelné je, že dětem není třídění odpadků cizí, doma odpad třídí.

Následně si děti vybarvily obrázky kontejnerů a společně s kamarády z nejvyššího ročníku zařazovaly, co do jednotlivých kontejnerů patří.

Po svačině jsme se přesunuli ven, kde jsme v okolí školy posbírali odpadky, zase si popovídali o nutnosti třídění a nakonec zbyl čas i na pohybové hry na zahradě, kdy možná více radosti z pohybu měli deváťáci, kteří prohlásili: „Konečně jsme se zase vrátili do dětských let.“ Myslíme, že si všichni dnešní den užili a budeme se těšit na další akce, které do konce školního roku s prvňáčky ještě podnikneme.

žáci z 9.C

Počet návštěv - Dnes: 40 | Včera: 73 | Týden: 113 | Měsíc: 1155 | Celkem: 301749