Jaro na 1. stupni Masarykovy ZŠ

P6270030Na aktivity spojené s posledním čtvrtletím školního roku 2016/2017 v Masarykově ZŠ se žáci a učitelé připravovali v průběhu celého roku. K zápisu do 1. tříd, který proběhl 7. dubna, učitelé připravovali zábavné úkoly pro budoucí prvňáky, aby děti mohly předvést, co už dovedou a prožily při své první návštěvě ve škole příjemné zážitky. Dárečky pro ně na památku vyrobily děti ze školních družin. Žáci 4. tříd nacvičili pro děti i rodiče hudební pohádku O červené Karkulce.

Ještě v dubnu následovala další část Vrstevnického programu 1. a 9. tříd. Po zářijovém Pasování na prvňáky, Slavnosti Slabikáře a Vánočních dílnách se sešli malí i velcí žáci při společné výrobě velikonočních dekorací. Deváťáci se projevili opět jako zdatní pomocníci a prvňáčci se s nimi nechtěli ani rozloučit. Ke Dni Země byl ukončen školní projekt Šetříme přírodu, při kterém bylo odevzdáno k recyklaci neuvěřitelných 16 447 kg papíru.

Hned první květnový týden proběhlo ve spolkovém domě Jordán představení Pohlazení pro maminky, které je každoročním vyvrcholením celoročního projektu. V časově náročném programu vystoupili před zaplněným hledištěm nejlepší zpěváci a recitátoři školy a děti s flétničkami z kroužku Zdravé pískání. Program byl zakončen pohádkou našich čtvrťáků.

Ve dnech 23. – 25. května proběhl na pavilonu naší školy přípravný program pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče Škola nanečisto. Během tří odpolední se scházely děti ve třídách se svými budoucími spolužáky a učily se „jako“ školáci. Žáčci hledali svoje písmenko, počítali zvířátka, zpívali písničky, cvičili, vystřihovali i vybarvovali. Budoucí učitelky 1. tříd Šafářová, Junková a Vaňáková pro děti připravily tématický program a děti už vědí, zda od 1. září patří mezi Sovičky, Sluníčka či Včelky a na které kamarády ve třídě se mohou těšit. Zatímco se děti učily, rodiče se dozvěděli všechny potřebné informace o průběhu nového školního roku. Akce se zúčastnili téměř všichni budoucí prvňáčci a domů si odnesli na památku drobné výrobky, které sami vytvořili.

V červnu proběhly na novém sportovním hřišti naší školy závody atletické všestrannosti. V prvních třídách si děti poprvé zazávodily a soutěžily s velkým nadšením. Vrstevnický program 1. a 9. tříd zakončilo společné Branné cvičení. Deváťáci připravili pro prvňáky stopovací hru s pokladem, při které děti plnily různé zábavné i didaktické úkoly.

Školní rok je již každoročně završen Školní olympiádou ve stylu řecké kalokaghatie – ideálu vyváženosti tělesné i duševní krásy, ctnosti a statečnosti. Žáci 1. – 5. tříd  změřili své síly v disciplínách sportovních, jazykových, uměleckých a vědomostních. V letošním roce zvítězili žáci třídy 1.C. Blahopřejeme! Odměnou všem soutěžícím jsou nejen putovní poháry a medaile, ale především radost ze soutěžení a společně prožitého času.

-sm-

Počet návštěv - Dnes: 4 | Včera: 56 | Týden: 267 | Měsíc: 1309 | Celkem: 301903