Projektový den HV

hvVe dnech 18.6. a 21.6. se uskutečnily projektové dny hudební výchovy.

Projektový den „Jak se dělá moderní hudba“ navazuje na látku 9. ročníku „Vznik a vývoj moderní populární hudby.“ Cílem bylo ukázat dětem moderní metody tvorby populární hudby. Za tímto účelem proběhla beseda s hudebníkem a skladatelem Janem Flégrem (FASH FLAGA), který žáky seznámil s některými hudebními styly současné populární hudby. Dozvěděli jsme se něco o jeho tvorbě, o tom, jak vzniká píseň, jak vypadá práce ve studiu, co je mix, mastering, hudební arange a jiné pojmy z oblasti nahrávání hudby. Děti se seznámily s procesem vzniku CD alba nebo jak se natáčí videoklip. Měly možnost vidět i klip, který se točil v Poličce. Nejvíce však žáky zaujala tvorba společné písničky na melodický námět spolužáka. K bicím se postupně přidávaly různé nástroje, které si vybírali samotní žáci.

Bohužel z technických důvodů nebylo možné navštívit nahrávací studio na místním gymnáziu.

Žáci reagovali spontánně, zapojili se aktivně do tvorby nové písničky. Z toho lze usoudit, že je projektový den velice bavil a zaujal.

Počet návštěv - Dnes: 20 | Včera: 35 | Týden: 318 | Měsíc: 1360 | Celkem: 301954