Proč si vybrat technický obor?

p5190858Ve čtvrtek 19.5.2016 navštívili naši školu učitelé i žáci VOŠ a SŠT z České Třebové a představili našim osmákům řemesla i studijní obory, kterým se zde mohou věnovat.

Nejednalo se však o nějakou přednášku nebo teoretickou agitaci – chlapci, ale i děvčata viděli na vlastní oči práci na soustruhu, sestavování elektrických obvodů, výrobu dekorativních maličkostí z kovu. Stejně tak si mohli vyzkoušet řízení stavebnicového autíčka počítačem, sestavování dřevěných hlavolamů nebo rozšroubování a sešroubování dřevěných rámů na čas. Některé aktivity byly v každé třídě na závěr vyhodnoceny a nejšikovnější žáci odměněni pěknými cenami. Mezi vítězi byla i Natálie Hegrová z 8.B, která právě šroubování dřevěného rámu zvládla úplně nejrychleji ze všech účastníků. Je vidět, že v technických oborech, po jejichž absolventech tolik zaměstnavatelé volají, by jistě obstály i mnohé dívky. Momentky ve fotogalerii.

Počet návštěv - Dnes: 3 | Včera: 56 | Týden: 266 | Měsíc: 1308 | Celkem: 301902