Úspěchy našich žáků v krajských kolech 2016

Ke konci školního roku můžeme zhodnotit úspěchy našich žáků, kteří se přes okresní kola soutěží probojovali až do krajských kol. Za tento velký úspěch obdrželi od Městského úřadu v Poličce knižní odměny.

Ze sportovních soutěží postoupilo družstvo starších žáků do kraje v hokejbalu. Vybojovali výborné 3. místo: Roušar Tomáš, Augustin Filip, Nečas Vojtěch, Kocanda Jan, Karmazín David, Novák Josef, Melša Michal, Prokopec Radim, Baumruk Petr. Dále smíšené družstvo starších žáků obsadilo ve volejbalu také 3. místo. Jsou to Pucharová Vendula, Lossmannová Eliška, Tutková Tereza, Kercl Aleš, Votočka David, Lajžner Marek. V soutěži OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) se umístila na 2. místě Bartoňová Adéla a postoupila do celostátního finále, které se bude konat v září. V Poháru rozhlasu postoupilo do kraje družstvo mladších žákyň. Zde na 1. místě zazářila Lucie Vyhnálková ve skoku vysokém.

Umístění v krajských kolech v ostatních soutěžích: v Chemické olympiádě 8. místo Soukalová Eliška, v Zeměpisné olympiádě 5. místo Dittrich Marek, v Biologické olympiádě 12. místo v kategorii D Vargová Anežka, v Matematické olympiádě 12. místo Vomáčka Daniel, do krajského kola fyzikální olympiády postoupil Dittrich Marek, v celostátní soutěži Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR Dittrich Marek 7. místo. V krajském kole literární soutěže Dávají za nás ruku do ohně, kterou pořádá Hasičský záchranný sbor ČR, se na 1. místě umístila Tvrdíková Gabriela a na 3. místě Dytrtová Andrea.

Všem zmíněným žáků děkujeme za vynikající reprezentaci Masarykovy základní školy a přejeme jim hodně dalších úspěchů.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 24 | Včera: 54 | Týden: 131 | Měsíc: 366 | Celkem: 302481