Adaptační kurz 2016

Fotografie0001Fotografie0002Fotografie0006I na naší škole se stal adaptační kurz nedílnou součástí zahájení školního roku. Se změnou třídy a školy se mění množství požadavků, které jsou na žáka kladeny, ale především sociální prostředí – učitelé a kolektiv spolužáků. Podstatou adaptačního kurzu je, aby se noví spolužáci poznali jinak a více než jak jim školní třída nabízí. Naučí se spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Nastartuje se tak proces, který je nezbytný pro zdravé fungování skupiny. Kurz sám o sobě nevytvoří soudržnou skupinu na dlouhá léta, ale přinese žákům výhody, které jim usnadní zvládnutí nároků nové třídy, školy, spolupráci a vytváření hlubších přátelských vztahů.

Ve dnech 15. – 16. září se zúčastnily šesté ročníky adaptačního pobytu v Budislavi. Letos nás provázelo velmi pěkné teplé počasí. Rozlehlá základna přinesla žákům nejen dostatek společných činností, ale i možnost pobavit se, proběhnout se lesem a prožít čas se svými spolužáky a učiteli. Čtvrteční večer byl zakončen noční hrou.

V pátek dorazili i páťáci, kterým do tříd přibyli noví spolužáci a výměna nastala i v roli třídních učitelek. Zápolili ve sportovních disciplínách, přemýšleli u Kimovy hry a procházeli stezku s šátkem na očích. Nakonec zachraňovali spolužáky i paní učitelky. Zpáteční pěší pochod do Borové a následná cesta vlakem do Poličky završila jejich snažení.

Všichni byli spokojeni a na pobyt jen tak nezapomenou.

Děti mají dostatek sebevědomí a znají svá práva, ale s povinnostmi už je to trochu horší. Učitel má vždy radost, když ho žák překvapí svým umem – svým zlepšením, chováním. Většina chce pracovat, organizovat, lehce se posouvat se ze směru soustavného zlobení. Toto vše se dá na takovéto akci sledovat a usměrňovat. Děti jsou bezprostřední a kamarádské a učitelé v té chvíli jsou pedagogy – optimisty.

Počet návštěv - Dnes: 2 | Včera: 35 | Týden: 300 | Měsíc: 1342 | Celkem: 301936