Slavnostní otevírání Slabikáře

pb281198Hned následující pondělí po Indiánském týdnu, kdy si prvňáčci již dostatečně procvičili písmenka a čtení slabik v Živé abecedě, přišlo na řadu slavnostní předávání Slabikářů. Žákům v prvních třídách je přišli předat jejich patroni z devátých tříd. Vybrali pro ně čtení úryvků ze svých oblíbených knížek, aby ukázali, jaké příjemné zážitky děti zažijí s pěknou knížkou, až se naučí dobře číst, až se jim otevřou brány Čtenářského království. Také třídní učitelky dětem přečetly ze svých dětských oblíbených knížek a představily Slabikáře a Početnice ze svých školních let. Děti poslouchaly jako pěny. Na závěr dostaly klíče od Čtenářského království. Již teď je vidět, že naši prvňáčci mají rádi pohádky a knížky. Chtějí se pilně cvičit ve čtení, aby mohli brzy sami zažívat čtenářská dobrodružství.

Momentky ve fotogalerii.

Počet návštěv - Dnes: 2 | Včera: 35 | Týden: 300 | Měsíc: 1342 | Celkem: 301936