Dějepisná soutěž zná své vítěze
10. května 2026 |
I v letošním školním roce proběhla dějepisná soutěž, která byla určena žákům 4. až 9. tříd, a to již 19. ročník. Tentokrát jsme se společně přenesli do dávného Egypta a soutěž nesla poutavý název Staň se egyptským faraonem.
Soutěžící během šesti měsíců plnili celkem šest kol úkolů, ve kterých hledali zajímavé informace o starověkém Egyptě, faraonech, pyramidách, božstvech i každodenním životě tehdejších obyvatel. Součástí každého kola byl také kreativní třetí úkol, při němž mohli žáci projevit svou fantazii, šikovnost a originalitu.
Do soutěže se zapojilo mnoho nadšených badatelů a vytrvalců. Všech šest kol úspěšně dokončilo 38 žáků, což je krásný výsledek a důkaz velkého zájmu o historii.
Dne 29. dubna proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěže, při kterém byly předány ceny a knižní odměny nejúspěšnějším účastníkům. Ocenění si však zasloužili všichni, kteří se do soutěže zapojili a vytrvali až do konce.
Mezi nejlepší řešitele patří: Nicol Dobešová, Viktorie Mlynářová, Petra Kaša, Matyáš Havlíček, Emma Křemeňáková, Nikola Machová, Ella Rozsívalová, Vít Škrabal, Linh Vu Thuy, Vojtěch Zerzán, Simona Báčová, Marcela Škrabalová, Adéla Zerzánová, Justýna Bednářová a Eliška Dvořáková.
Jako společnou odměnu čeká všechny úspěšné řešitele výlet na hrad Rychmburk, kde je jistě čeká další zajímavé setkání s historií.
Všem soutěžícím gratulujeme, děkujeme za jejich nadšení a těšíme se na jubilejní 20. ročník v příštím roce!
Mgr. Petra Vinařová


