MÍROVÝ BĚH VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

mir beh 2019Mírový běh je neobyčejný běh s hořící pochodní, kterou nesou dobrovolní běžci přes více než 140 zemí světa. Pochodeň symbolizuje vše, co nás spojuje bez ohledu na naši národnost, kulturu a víru – symbolizuje přátelství, porozumění, mír a harmonii.

V rámci Mírového běhu, pod záštitou ministerstva školství, zavítali běžci i do naší školy dne 24.6.2019.

Na školní zahradě se konal program s názvem „Mírový tým“, kterého se zúčastnily nejen děti navštěvující družinu, ale i předškoláci z mateřské školy Čtyřlístek. Děti se seřadily do špalíru a vítaly běžce plácnutím do dlaně. Na začátku byl dětem vysvětlen průběh a hlavní myšlenky Mírového běhu. Zahrály si hru, při které běžci mluvili cizími jazyky, a úkolem dětí bylo poznat, jakou řečí mluví. Společně se snažili najít skutečný význam slova „mír“, zazpívali si píseň Peace Run. Každý z dětí měl možnost si podržet Mírovou pochodeň a v tichosti vyjádřit přání, které s ní putuje k dalším dětem v jiných městech a zemích. Obdržely „cestovní pasy“, se kterými obíhaly stanoviště, které představovaly jednotlivé kontinenty, kde sbíraly razítka.

Návštěva Mírového běhu v naší škole byla skutečným zážitkem pro všechny!

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 28 | Včera: 57 | Týden: 85 | Měsíc: 441 | Celkem: 200179