1. kolo přijímacích zkoušek do speciální třídy pro nadané žáky

Žáci, kteří byli přijati do speciální třídy pro nadané žáky, jsou uvedeni v tabulce, ostatní se mohou přihlásit do 2. kola, které se bude konat ve čtvrtek 26. 5. 2022 v 7.55 hod.

Krajské kolo soutěže Zlatý list 2022

20220511 1326270Krásný slunečný májový den prožili naši přírodovědci na krajském kole soutěže Zlatý list v areálu Záchranné stanice Pasíčka. Rozděleni na dvě skupiny plnili žáci v terénu úkoly s přírodovědnou tématikou ve dvou kategoriích.

Výsledky jejich snažení nás velice potěšily, mladší získali 2. místo a starší byli čtvrtí.

„Kuchtění s fantazií“ (VČ, PŘ, ČJ)

Ve čtvrtek 5. května si třída 5.B zpříjemnila vyučování zdravými dobrotami. Dvojice spolužáků si přinesly různé suroviny, které během dvou hodin dle hesla jíme i očima proměnily v zajímavé pokrmy jako například: ovocné košíčky s čokoládovým přelivem, sýrové toasty se šunkou a  lupeny ledového salátu, sýrové plachetnice, pyramidy ze zeleninových či ovocných špízů, sušenkové berušky s pribináčkem, chuťovky s výbornou česnekovou nebo vajíčkovou pomazánkou, chlebíčky s kvítky z ředkviček, toastové myšky, okurkové skřítky, jablečné kraby a hruškové myšky. Všichni kuchtíci bezpečně zacházeli s kuchyňskými nástroji, navzájem si vyměnili své výrobky a výborně si pochutnali. Na tyto činnosti navazovala slohová práce na téma recept.

Velká pochvala v 3.A

img 0020Po delší pauze jsme si mohli ve třídě zase užít třídní kolo recitování básniček (a tentokrát i textů), zpívání oblíbených písniček.Chválíme všechny za snahu, děti ocenily výkony i "cenou diváka" - (hlasováním). Zabodovalo i duo s písní "Jožin z bažin". 

Obrovský úspěch zaznamenali naši recitátoři (dokonce dva z jedné třídy!) v krajském kole v Pardubicích, a to umístěním 1. - 3. místo a 4. místo. Je obdivuhodné, že to zvládli i přes nemocnost, která nás potrápila...Těšíme se za rok!

Dějepisná soutěž

V letošním roce proběhl již 15. ročník dějepisné soutěže pod názvem Naše město. V 6 kolech zájemci o soutěž hledali informace o Poličce v průběhu dějin i ze současnosti. Dále si zakládali svoje město a zamýšleli se nad tím, co je pro jejich město důležité, také nás nechali nahlédnout do jejich místních novin a pozvali nás na oslavy výročí. Soutěž úspěšně dokončilo 41 dětí od 4. do 9. tříd. Za odměnu se všichni podívají na exkurzi do Litomyšle. 18 účastníků neztratilo ani bod. Těším se příští rok na další pěkné práce.

Petra Vinařová

DEN S PRVŇÁČKY 9.C + 1.C

V pátek 29. dubna jsme v rámci vrstevnického programu strávili celé dopoledne s dětmi z 1.C. My, deváťáci, jsme vymysleli úkoly, které děti následně plnily během šipkované. Ta nás zavedla až na Šibeniční vrch a cestou jsme řešili „krádež šperků“.

Na prvňáčky jsme čekali hned ráno před jejich učebním pavilonem, odkud jsme společně vyrazili dopadnout zloděje a najít poklad. Zatímco jsme se dělili do skupinek, malý tým deváťáků vyrazil napřed, aby označil cestu šipkami a ukryl úkoly. Cesta vedla nesnadným terénem a úkoly byly často záludné, ale společně – vždy ve skupince složené z prvňáčků i deváťáků – jsme je hravě zvládli.

Když jsme nakonec dorazili na vrch s krásným výhledem, čekali nás naši spolužáci s připraveným občerstvením a hlavně na ohni opečenými špekáčky. Společně jsme se najedli a vyrazili na cestu zpět. Páteční dopoledne jsme si báječně užili a už se těšíme na další společné setkání.

Za 9.C Karolína Schüchová

Setkání ke Dni Země 1B + 1D + 9B

Třída 9.B si pro žáčky 1.B a 1.D připravila program ke Dni Země, který se slaví 22. dubna. Vysvětlili jim, jakým způsobem se má třídit odpad, jaký odpad patří do jakého kontejneru a co do nich nepatří. Poté měli zábavu v podobě her a malování, které bylo zaměřeno také na třídění odpadu. Poslouchali i tematické písničky s videem, např. o popelářích. Další částí dne bylo sbírání odpadků okolo školy a v blízkém okolí, kdy byli velmi překvapeni, kolik odpadu se povaluje v okolí. Při této činnosti se našla chvíle na hraní her na čerstvém vzduchu. Všichni domů odcházeli nadšení z povedeného dne, i když je dělí velký věkový rozdíl. Už nyní se těší na další společné zážitky.

9.B

Okresní kola Biologické olympiády

V dubnu se v Litomyšli konala okresní kola Biologické olympiády. V kategorii C (8. a 9. ročník), nás reprezentovali Nicol Maixnerová a Jan Nykl, v kategorii D (6. a 7. ročník) Adéla Fliedrová, Marie Vajsová a Vratislav Laška.

Naši žáci se s nástrahami soutěže vypořádali se ctí, největšího úspěchu dosáhla Adéla Fliedrová (2. místo) a Vratislav Laška (3. místo). Gratulujeme všem!

Co dělat po obdržení výsledků přijímacích zkoušek?

I. Jsem přijat/a na obě školy
Gratulujeme k úžasnému úspěchu! Jediné, co musíte udělat, je rozhodnout se pro jednu ze dvou škol a podat na ni zápisový lístek do 10 pracovních dnů od data zveřejnění výsledků.

II. Jsem přijat/a na jednu školu, na druhou ne
Gratulujeme! Tato situace je trošku komplikovanější, pozorně si proto následující text přečtěte, abyste znali své možnosti. Pokud ona škola, na kterou jste přijati, je ta, na kterou chcete jít, je to snadné a stačí na ni podat zápisový lístek (návod viz níže). Pokud však máte zájem o tu školu, kam přijati nejste, máte možnost podat odvolání.

Číst dál: Co dělat po obdržení výsledků přijímacích zkoušek?

1.B + 9.B Prvňáci a deváťáci jsou kamarádi a ukliďme Česko

Den Země jsme oslavili v 1.B se svými kamarády ze třídy 9.B. Starší spolužáci pro nás připravili zábavné eko hrátky. Společně jsme se učili poznávat, z čeho jsou věci kolem nás vyrobeny a jak je můžeme třídit, abychom materiály mohli znovu využít. Potom jsme se vydali uklízet okolí školy. Dostali jsme pytle a rukavice a pustili se do práce. Nejvíce nás překvapilo, že všude kolem školy byla spousta nedopalků cigaret. Naším nejzajímavějším úlovkem byla bunda a ponožka. Ale pozorovali jsme i jarní přírodu, květiny i ptáčky. Na závěr jsme vytvořili ve třídě obrázek s kontejnery na tříděný odpad a roztřídili, co kam správně patří. Společný den byl moc prima. Momentky ve fotogalerii

1.B a 9.B

Copyright © 2022 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 6 | Včera: 31 | Týden: 213 | Měsíc: 838 | Celkem: 274727