Náš vánoční jarmark

2873V září roku 2019 se naše třída zapojila do projektu Abeceda peněz, abychom se naučili hospodařit. Paní Andrea z České spořitelny nám řekla, že 16. prosince budeme mít jarmark a máme připravit výrobky, které budeme prodávat. Do začátku podnikání nám ve spořitelně půjčili 3 000 Kč a my jsme vymýšleli název a logo firmy. Měli jsme plno nápadů a nakonec jsme vybrali Šikovné ručičky z červené školičky. Zvolili jsme vedení firmy a začali jsme se seznamovat s důležitými pojmy, které musí podnikatelé znát, třeba úvěr, splátka, tržba, zisk apod. Prováděli jsme průzkum trhu a cenový odhad. Zároveň jsme vyráběli a vyráběli. S přípravou bylo hodně práce i zábavy. Náš první výrobek byl zápich do květináče a potom jsme ještě ušili levandulové sáčky, vyrobili vánoční svícny, vánoční přání, košíky z pedigu, krabičky s překvapením, náušnice a další zboží. Také jsme rozvěsili plakáty a pozvali jsme všechny kamarády. Konečně nastal den našeho jarmarku. Ve třech stáncích jsme se střídali v prodeji výrobků a sladkostí, které jsme připravili s rodiči. Měli jsme tombolu, prodávali jsme párky v rohlíku a nacvičili krátké vánoční vystoupení. Odpoledne přišlo mnoho lidí a prodali jsme téměř všechno zboží. Když jsme se dozvěděli, že jsme vydělali úžasných 32 881 Kč, jásali jsme všichni a vyhazovali naše modré klobouky do vzduchu. Část peněz věnujeme útulkům Zelené Vendolí a Kočičky z Poličky, pořídíme Skutečný dárek a vyrazíme na poznávací výlet a exkurzi do Vida parku. Jarmark a přípravy na něj jsme si moc užili, i paní učitelka. Momentky ve fotogalerii.

Žáci 4.B Masarykovy ZŠ

Vrstevnický program 1. a 9. tříd

Vrstevnicky programV posledním prosincovém týdnu roku 2019 proběhl další z projektů spolupráce žáků 1. a 9. tříd pod názvem Vánoční tvoření. Vyráběli jsme společně svícen a přání pro rodiče k Vánocům. Deváťáci si připravili i jedno milé překvapení v podobě sborové písně, která naladila příjemnou sváteční atmosféru. Děkujeme a přejeme vše dobré v roce 2020.

Futsal 7. tříd- 2. kolo

E23B53AB A5D2 474D A296 DB4CD2C0384FDne 7.1. zavítali naši mladí futsalisté do Svitav na druhé kolo Školní futsalové ligy. Tým složený převážně z žáků pátých a šestých ročníků vedl velmi vyrovnané boje s ostatními týmy, které tvořili převážně žáci sedmých ročníků. Jediný gól nakonec zapříčinil nepostup do divizního finále.

ZŠ TGM Pol. – Gy Pol.    1:1,                        ZŠ TGM Pol. – ZŠ Sy                       2:3

Našim mladým futsalistům gratulujeme za předvedený výkon.

Plavecké závody

IMG 20191203 111327IMG 20191203 102031Naše škola se může jako jediná v okrese pochlubit každoroční účastí v plaveckých závodech. Letos byla Polička poctěna pořádáním krajského kola v plavání, kde naši starší žáci obsadili čtvrté místo a děvčata dosáhla na zlaté medaile v silné konkurenci plaveckých škol!

Všem zúčastněným gratulujeme k dosaženým výkonům!

Školní galerie Sluníčko 3.B vás zve na svoji výstavu do městské knihovny

Naše výtvarné práce jsou k vidění do 30. ledna 2020 v prvním patře knihovny u dětského oddělení. Obrázky jsme vytvořili na základě toulek po Poličce a jejím okolí s naší Cestovní kanceláří Sluníčko. Jedná se o ilustrace ke knize M. Bureše Zpívající lípa, kresby vyřezávaných poličských vrat, koláže zátiší (inspirace zátišími Františka Bukáčka) a malbu mraků (inspirace obrazy Bořivoje Borovského). Děkujeme knihovně za spolupráci a těšíme se na její výukové programy.

Sluníčka

Mladý talent Pardubického kraje 2019

DSC 0298Do programu podpory nadaných žáků za loňský školní rok jsme nominovali hned tři naše úspěšné žáky: Anežku Vargovou, Tomáše Kocandu a Michala Jílka.

V kategorii základních škol bylo z Pardubického kraje oceněno celkem pět žáků. Jednou z nich byla Anežka, všestranně nadaná žákyně, která excelovala v přírodovědných soutěžích: chemická, biologická, fyzikální a matematická olympiáda, v soutěží Hledáme nejlepšího chemika i v Zlatém listu. Z humanitních soutěží se věnovala olympiádě v českém jazyce a literární olympiádě - Svitavská čtečka. 
Získané ocenění si v plné míře zaslouží a my jsme rádi, že jsme ji mohli doprovázet.

Poděkování dětem

Dobrý den,

chtěli bychom Vám a dětem poděkovat za krásné výrobky, které jste nám přinesli do nemocnice. Našim pacientům udělaly velikou radost, byli velice spokojení a byli moc rádi, že na ně děti myslí. Dárečky jsme rozdávali po celé nemocnici a dostalo se na každého. Naši pacienti si přáli, abychom za ně dětem poděkovali a vyřídili, že jim všichni přejí hlavně zdraví do nového roku.

Za Poličskou nemocnici
Sociální pracovnice Veronika Hegrová a Petra Větrovská

PROJEKT „ABECEDA PENĚZ“ VE TŘÍDĚ 4.C

IMG 20191204 130004V září 2019 jsme se zapojili do projektu „Abeceda peněz“. Šli jsme na schůzku, kde nám pracovnice České spořitelny řekly, jak bude vše probíhat. Naše třída dostala půjčku 3 000 Kč, zvolili jsme si ředitelku, účetního a název „Kotvičky z Poličky“. Ve škole i doma jsme začali vyrábět vánoční ozdoby, dekorace, svícny, mýdla, náramky, dřevěné domečky. Během toho nás ve třídě navštěvovala paní Andrea, která nám pomáhala (např. s oceňováním výrobků).

Ve středu 4. prosince nastal náš velký den – ráno jsme výrobky naložili do auta a vše se odvezlo na pobočku. Po vyučování jsme šli do České spořitelny, kde jsme měli jeden připravený stánek venku a uvnitř další dva – jeden s občerstvením, druhý s výrobky. Ve 13.30 hodin bylo zahájení – ředitelka 4.C řekla svůj projev, následovala hra na flétnu a vystoupení mažoretek. Vymysleli jsme si pokřik: „Hej, hej, hej, Kotvičky jsou nej“. Tím se vše odstartovalo, začali jsme prodávat výrobky a občerstvení.

Na konci prodeje se všechny peníze spočítaly – vydělali jsme si neuvěřitelných 22 900 Kč. Částku nám v České spořitelně zaokrouhlili na 23 000 Kč, vrátili jsme naši půjčku a zbylo nám krásných 20 000 Kč.

Zbylé výrobky jsme věnovali LDN Polička. Za vydělané peníze pojedeme na výlet a podpoříme Záchrannou stanici Pasíčka.

Adélka a žáci 4.C

Vánoční kuchtění

Vareni 3AV adventním čase si třída 3.A zpestřila výuku přípravou vánočních pokrmů. V rámci skupinové práce si vyzkoušeli přípravu 4 druhů jídel – chlebíčky, ovocný salát, kokosové kuličky a banány v čokoládě. Všechny skupiny zvládly výtečné pokrmy, zpracovaly suroviny do posledního drobku, vyzkoušely si vážení na váze a nakonec všechny pokrmy ochutnaly a společně ohodnotily.

Krásné Vánoce přejí žáci 3. A

Mistr republiky v cyklokrosu

Foto 1Jan Faltýnek, žák 8. B naší školy, v současné době reprezentuje v cyklokrosu tým Dukla Praha. V jeho dresu dosáhl v závěru letošního roku obrovského úspěchu, když  získal 14. 12. 2019 titul mistra republiky. Letos také celkově zvítězil v soutěži TOI TOI Cup, v níž z jedenácti závodů šestkrát vyhrál, čtyřikrát se umístil na 2. místě a jednou na 5. místě. Náročnou trénikovou přípravu je mnohdy náročné skloubit s výukou a přípravou na vyučování. 

Škola talentovaného sportovce podpořila i tím, že mu umožnila výuku podle individuálního vzdělávacího plánu. 

Do nového roku přejeme Honzovi hodně dalších sportovních úspěchů. 

Florbal žáků z druhého stupně

florbalFlorbal je mezi žáky velmi oblíbený sport, který získává i v Poličce velmi širokou žákovskou základnu. Všechny čtyři turnaje, které byly uspořádány pro žáky a žákyně druhého stupně, proběhly ve sportovní hale ZŠ Na Lukách. Všechny turnaje byly velmi vyrovnané a naši svěřenci odvedli velmi kvalitní výkony. Do okresního kola se nám podařilo postoupit v kategorii starších žáků, kteří si ze Svitav odvezli bronzové medaile.

Všem zúčastněným gratulujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 104 | Včera: 155 | Týden: 545 | Měsíc: 2707 | Celkem: 177993