Návštěva u chovatele

20230601 095000V předmětu svět poznání jsme se učili o hospodářských zvířatech a domácích ptácích. Proto jsme navštívili dědečka našeho spolužáka, který je chovatelem holubů. Ukázal nám veliký holubník, kde jich chová 35. Překvapilo nás, že nejsou všichni holubi stejní, jeden druh byl dokonce zbarvený červeně.

žáci 2.C

Pěší výlet do Kamence

Děti z 2.D se ve čtvrtek 1. června vypravily na odložený pěší výlet do Kamence. Tentokrát počasí přálo a tak v pořádku dorazily k prarodičům spolužáka do Kamence. Zde se dozvěděly spoustu informací o chování slepic a králíků, které chovají nejenom pro užitek ale i na výstavy.

Touto cestou ještě jednou děkujeme za vstřícné a milé přijetí a připravené povídání.Výlet i čas se zvířaty jsme si užili.

Žáci a PU 2.D

Pohár rozhlasu – kraj

01ce4a77 7912 405b 8dbe 52874cee857f323aa415 e41e 4fc7 b8e3 afc0502583e7V úterý 23.5. se naši mladí atleti zúčastnili krajského finálového kola v atletické všestrannostní soutěži, které se konalo ve Svitavách. Po úžasných výkonech našich svěřenců a mnoha nových osobních rekordech v jednotlivých disciplínách se navíc podařilo mladším žákyním dosáhnout v silné konkurenci na bronzové medaile.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mladí přírodovědci

Letošní jaro bylo pro naše žáky velmi úspěšné, v biologické olympiádě se probojoval v kategorii starších Vráťa Lašek do krajského kola a v mladší kategorii Adélka Fliedrová vybojovala šesté místo. V soutěži je každoročně velmi silná konkurence.

V krajské soutěži Zlatý list, která je pořádána pod záštitou Ministerstva životního prostředí v záchranné stanici Pasíčka, získalo naše družstvo páté místo z patnácti soutěžících týmů a navíc dvě šikovná děvčata posílila sousední tým školy z Pomezí.

JAK SE ŽIJE VČELÁM

Tak si třída 1.C nazvala týdenní projekt věnovaný tomuto užitečnému hmyzu, který 20.5. slavil svátek na celém světě. Ve středu 24.5. nás navštívil včelař pan Schauer, který dětem předal mnoho zajímavých informací a zkušeností ze světa včel s mnoha názornými ukázkami. Děti si také mohly včelí produkt ochutnat.

Panu včelaři děkujeme za velmi přínosnou a příjemnou besedu a rodičům Štěpánkovým za zprostředkování této akce.

Včeličky

Dějepisná exkurze Svitavy

20230517 091542Jako odměnu za letošní dějepisnou soutěž jsme se vypravili do Svitav. Městské muzeum pro nás připravilo pěkný program. Mladší děti se věnovali dějinám města a podívali se na něj i z výšky věže kostela. Za starší napsala Jana Kadeřábková z 8.C: Dne 17.5. jsme se vydali na výlet. Byla to odměna za celoroční řešení dějepisné soutěže. Vyrazili jsme vlakem. Paní učitelka sice objednala místa ve vlaku, ale na počasí zapomněla 😀. Náladu nám to nezkazilo. Ve svitavském muzeu jsme navštívili expozici věnovanou svitavskému rodáku O. Schindlerovi. Dále jsme se podívali na výstavu praček. Následoval příjemný rozchod na náměstí. S dobrou náladou jsme dorazili zpět do Poličky. Z výletu jsme přijeli lehce mokří, ale spokojení.

Celý výlet proběhl příjemně, všem dětem se program v muzeu líbil, a to i přesto, že starší žáci měli téma poměrně náročné, a to 2. světová válka a holokaust. Je vidět, že dějepisnou soutěž dělají opravdu ti, kteří mají o historii zájem. Všechny účastníky musím pochválit.

Petra Vinařová

Dějepisná soutěž

img 20230427 094746V letošním roce se opět uskutečnila dějepisná soutěž žáků od 4. do 9. ročníku, letos již 16. ročník pod názvem Lucemburkové. V 6 kolech soutěžící odpovídali na otázky spojené s Lucemburky na našem trůnu, vybírali manželku pro Karla IV., vymýšleli husitskou zbraň nebo vytvářeli komiks o Janu Husovi. Soutěž úspěšně ukončilo 49 dětí. Za odměnu jsme se vypravili na dějepisnou exkurzi. Nejlépe se se soutěží poprali a plný počet bodů získali: Nikola Suchá 9.C, Barbora Příhodová 4.B, Martin Bednář 5.B a Nela Koukalová 5.C. Všem děkuji za pěkné práce a těším se na příští rok.

Petra Vinařová

Návštěva z Prahy

Děti ze 2.D si již od začátku školního roku dopisují s dětmi ze třetí třídy ze školy v Praze. V úterý 23. května měly děti možnost setkat se a poznat se osobně s tím, s kým si píší. Žáci s Prahy se v rámci Školy v přírodě vydali do Poličky a navštívili tak i naší školu.

Žáci druhé třídy si pro návštěvu z Prahy připravili šipkovanou s úkoly. Na závěr nechybělo společné hledání pokladu, prohlídka zahrady i třídy a fotografie u sochy pana prezidenta, jehož jménem se shodou okolností mohou pyšnit obě školy.

Ještě jednou děkujeme i touto cestou za milou návštěvu a pozvání do Prahy.

TU 2.D

Děti bez úrazu (4. ročník)

Ve čtvrtek 18.5. žáci 4. ročníků vyrazili do areálu SDH Polička. Skupinky dětí procházely celkem šest stanovišť, kde s pomocí zkušených profesionálů z praxe řešily praktické problémy. Nejprve si děti zopakovaly pravidla silničního provozu. Po absolvování dopravních testů získaly průkaz cyklisty. Vyzkoušely si také poskytování první pomoci při dopravní nehodě, ošetření zranění a resuscitaci. Policisté a hasiči dětem ukázali vybavení a techniku, která je používána při zásazích. Celé dopoledne si děti moc užily, získaly nové vědomosti, zkušenosti a zážitky.

HOKEJBAL PROTI DROGÁM 2023

79498882 105c 48ca a180 15ab036e2bdeNaši hokejbalisté se vydali 17.5. do Chrudimi, kde v tomto progresivním sportu poměřili své síly s ostatními školními výběry z Pardubického kraje. V kvalitně obsazeném turnaji obsadili naši hokejbalisté stříbrný post.

Gratulujeme!

Copyright © 2023 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 5 | Včera: 83 | Týden: 225 | Měsíc: 368 | Celkem: 288855