Krajská přehlídka sólových recitátorů – Dětská scéna

kamcaLetošní ročník této recitační soutěže byl organizován formou on-line. Žáci si vybrali patřičný text, se svými učiteli ho nacvičili a poté nahráli svůj přednes. Přehlídky se mohli zúčastnit základní školy, nižší stupně gymnázií, základní umělecké školy a domy dětí a mládeže a recitátoři, kteří řádně postoupili do vyššího kola v roce 2020.

Masarykova základní škola Polička měla své želízko v ohni v podobě žákyně devátého ročníku Kamily Sílové. Kamila startovala v nejvyšší kategorii, letos pouze s jedním 5 – 7 minutovým textem. Pro svoji recitaci si vybrala Strašidelné historky od Michala Dahla. V jejím podání jsme mohli vyslechnout příběh Šimona a Nikyho, kteří se s rodiči přestěhovali do strašidelného domu.

Kamila svoji kategorii v krajském kole vyhrála a postoupila do „Národního finále“, které se bude konat 11. – 13. 6. ve Svitavách. Zda to bude naživo, nebo distanční formou se teprve uvidí, dle situace. Každopádně držíme palce.

Ludmila Haraštová Masarykova ZŠ Polička

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 56 | Týden: 263 | Měsíc: 1305 | Celkem: 301899