ŘEMESLA A ZAMĚSTNÁNÍ V.

remesla vTento školní rok v naší třídě proběhly tři projektové dny s odborníky různých profesí. Děti se dozvěděly nové, zajímavé a také důležité informace z oblasti finanční gramotnosti. Se správným hospodařením formou her a soutěží je seznámil finanční poradce pan J. Mužík. V přírodovědném projektu, který odborně vedla paní Ing. E. Janečková se děti dozvěděly něco o jedlých a nejedlých dřevinách. Bádaly, hledaly odpovědi v odborné literatuře, počítači a také ochutnávaly plody dřevin, které máčely v čokoládě. Projektový den „Restaurátor není restauratér“ byl pro děti velmi zajímavý a inspirativní, kde se pod odborným vedením paní restaurátorky M. Slavíkové děti dozvěděly zajímavosti ze světa umění, architektury a také o pracovní náplni této profese. Získaly představu o tomto povolání a své nové poznatky si prakticky vyzkoušely ve tvořivé dílničce, kde si mohly na restaurátory zahrát a pracovat se šablonami. Dokonce děti mohly vidět paní restaurátorku přímo při práci na naší radnici.

Všem přednášejícím děkujeme za jejich čas a za předávání vědomostí a zkušeností z jejich profese.

Včeličky

Počet návštěv - Dnes: 52 | Včera: 26 | Týden: 376 | Měsíc: 1418 | Celkem: 302012