Dějepisná soutěž

20210623 094057V letošním roce proběhl již 14. ročník celoroční dějepisné soutěže pod názvem "Slavné páry historie". Žáci plní v 6 kolech vždy 3 úkoly, třetí úkol je vždy praktický. Letos například navrhovali šaty pro Kleopatru nebo Annu Boleynovou, znak pro Záviše z Falkenštějna, uniformu pro Napoleona nebo poštovní známku pro císaře Františka Josefa I. Kvůli online výuce proběhla soutěž za těžších podmínek, přesto ji dokončilo, a to velmi úspěšně 28 žáků 4. - 9. tříd. Nejlepší řešitelé, kteří neztratili ani jeden bod, jsou: Zora Kučerová 4.C, Nela Nespěšná 4.C, Kristýna Lašková 4.C, Eliška Tlustá 4.C, Nela Řebíčková 4.B, Eliška Švejdová 4.B, Zuzana Horáčková 5.A, Jana Kadeřábková 6.C, Adam Šlosr 6.A, Lucie Horáčková 8.A a Ivana Havlíková 9.B. Děkuji všem za účast a těším se příští rok u dějepisu zase na shledanou.

Petra Vinařová

Počet návštěv - Dnes: 28 | Včera: 47 | Týden: 168 | Měsíc: 1132 | Celkem: 300503