Projekt „Život mám ve svých rukou“

1 pomocV rámci předmětu Výchova ke zdraví se poslední týdny školního roku věnovali žáci devátých ročníku přípravě projektu – Život mám ve svých rukou. Projekt zaměřený na rozvoj znalostí a praktických dovedností v oblasti 1. pomoci vyvrcholil setkáním žáků devátých a šestých tříd ve stanoveném výukovém dni. Každý devátý ročník – A, B, C pro svoji šestku připravil výuku. Moderátoři akce seznámili šesťáky s harmonogramem projektu a rozdělili děti do skupin. Po zhlédnutí názorného dokumentu profesionálních záchranářů nastoupila praktická část. Žáci navštěvovali postupně osm stanovišť: příchod ke zraněnému, bezvědomí, krvácení, popáleniny, zlomeniny horní a dolní končetiny, otřes mozku, resuscitace. Žáci se své lektorské role zhostili na výbornou, mnozí nadšeně předváděli postupy, přátelsky komunikovali s mladšími spolužáky a nenásilnou hravou formou si otiskovali do vědomí jak pomoci zraněnému.

Copyright © 2022 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 23 | Včera: 28 | Týden: 100 | Měsíc: 215 | Celkem: 277215