Kroužek robotiky

Kroužek robotiky probíhá na naší škole již od roku 2019. V tomto školním roce probíhají kroužky dva. Pondělní odpoledne patří vybraným žákům druhého stupně, kteří ve dvojicích pracují na zadaných projektech s robotickými stavebnicemi Lego Spike Prime. Jakmile dokážeme perfektně ovládnout stavění a programování této stavebnice, přejdeme na pokročilejší verzi Lego Mindstorms EV3. Středeční odpoledne je vyhrazeno pro žáky prvního stupně, kteří se s výukou robotiky setkávají většinou poprvé ve svém životě. Pro snadné pochopení programování používáme robotickou sadu VEX123. Po naučení základů, přecházíme na složitější Ozoboty, nebo oblíbenou stavebnici Lego WeDo 2.0. Pokud si chceme od programování odpočinout, sáhneme po inteligentních robotických koulích Sphero Mini. Většina badatelských bloků končí soutěžemi, kde mohou žáci ověřit nově nabyté vědomosti a dovednosti.

Copyright © 2023 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 5 | Včera: 32 | Týden: 307 | Měsíc: 1202 | Celkem: 292600