Projekt: Život máš ve svých rukou

První pomoc podaná včas a správně zachrání nejeden lidský život. Jde o soubor postupů a opatření, které může postiženému při úrazu či nemoci poskytnout i laik. Proto je potřeba seznamovat se se základy první pomoci už na základní škole.

V předmětu výchova ke zdraví se žáci devátých tříd seznámili s informacemi a dovednostmi, které v závěru školního roku předali mladším spolužákům ze šestých ročníků. V letošním školním roce se projektu zúčastnily 4 třídy deváťáků v počtu 74 a čtyři třídy šesťáků v počtu 85.

Ve čtyřhodinových blocích představili starší spolužáci 8 stanovišť. Informovali o příznacích zdravotních problémů a předvedli názorné postupy 1. pomoci u příchodu ke zraněnému, krvácení, popáleninách, bezvědomí, zlomeninách dolní končetiny, horní končetiny, otřesu mozku a resuscitaci. Šesťáci si vše vyzkoušeli a nabyté vědomosti zúročili v závěrečném testu.

Cílem  projektu je nejen zvýšit povědomí o postupech 1. pomoci, ale i rozvíjet empatii, sociální vztahy a schopnost pomáhat

Počet návštěv - Dnes: 7 | Včera: 26 | Týden: 331 | Měsíc: 1373 | Celkem: 301967