Školní dějepisná soutěž již po osmé

foto6V letošním školním roce proběhla každoroční dějepisná soutěž, tentokrát pod názvem „Slavné páry historie“. Od října do března odpovídali žáci 4. – 9. ročníků v šesti kolech vždy na 3 soutěžní otázky. První dvě otázky se zaměřují na vyhledávání informací. Žáci hledali odpovědi, určovali, jestli tvrzení je správné nebo špatné, doplňovali chybějící údaje do textu nebo luštili křížovku. Třetí úkol je vždy zaměřen prakticky.

Letos žáci malovali portréty Caesara a Napoleona, navrhovali šaty Kleopatře a Josefíně, erb pro Záviše a Kunhutu, lepili koláže o Jindřichovi VIII. a Anně Boleynové, zahráli si na kronikáře Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty nebo vytvořili známku Františka Josefa I. a Sissi. Do konce soutěže vydrželo 60 žáků. Nejlepší řešitelé jsou: Vendula Andrlíková 4.B, Lenka Feltlová 4.A, Soňa Petrásová 4.B, František Harašta 4.A, Štěpán Jelínek 4.A, Aneta Soukalová 4.B, Eva Horáčková 5.B, Aneta Kastnerová 5.B, Martin Kohut 5.A, Tereza Pantůčková 5.C, Tadeáš Matoušek 9.A, Martin Tichý 9.B, Žaneta Petrásová 9.C, Andrea Dytrtová 7.C a Vít Ondrák 7.C. Všichni žáci obdrží diplom a drobnou cenu, ti nejlepší i nějakou zajímavou dějepisnou knihu.

Chtěla bych všem poděkovat, předvedli jste výborné znalosti a také jste ukázali svou šikovnost. Příští rok se na vás a vaše výkony budu zase těšit.

Mgr. Petra Vinařová

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 129 | Týden: 275 | Měsíc: 3248 | Celkem: 178534