Exkurze Dlouhé stráně

4.6.2024 jsme se vydali na zeměpisno - fyzikální exkurzi do Dlouhých strání. V osm hodin jsme vyjeli směr Dlouhé stráně, cesta v autobuse trvala cca 2 hodiny. Po příjezdu do Koutů nad Desnou nás čekala přestávka v podobě svačiny. Po přestávce jsme se vypravili na menší procházku lesem a podél řeky. Viděli jsme chaloupku U Dvou ježibab a také nádherný tok říčky, někteří z nás teplotu vody vyzkoušeli na vlastní kůži, paní učitelky po rozmýšlení nakonec vodu nezkusily:-). Po procházce jsme nastoupili do autobusu, který nás vzal do elektrárny. Prohlídku elektrárny jsme začali virtuáně za pomocí virtuální reality. Po filmu jsme se šli nahlédnout do samotné elektrárny. Po prohlídce jsme se autobusem vydali nahoru na horní nádrž. Bohužel když jsme dorazili nahoru byla strašlivá mlha a my viděli sotva na krok, takže náš výhled byl omezen. Nemohli jsme vidět Praděd ani Sněžku, které bychom za jasného počasí viděli. Praděd jsme viděli alespoň ve VR:-). Po procházce na horní nádrži jsme se vyjeli zpět domů. Cestu zpátky nám zpestřily písničky vymyšlené umělou inteligencí:-). Počasí v Koutech nad Desnou bylo docela dobré, tak jsme ani nezmokli. Exkurzi jsme si moc užili, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací.

Jana K.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 17 | Včera: 43 | Týden: 60 | Měsíc: 1052 | Celkem: 304676