INDIÁNSKÁ STEZKA PŘEŽITÍ

V úterý 18. 6. se třídy 2.C a 3.A vydaly na dobrodružnou stezku, zaměřenou na rozvoj přirozených schopností v oblasti přežití, duševní hygieny a odborné první pomoci. Cílem bylo zdokonalit a prohloubit znalosti a dovednosti v oblasti krizových situací. Děti se dozvěděly něco o původním obyvatelstvu amerického kontinentu, o způsobu života a jejich spojení s přírodou a uctíváním "Matky Země"(Pachamamy). Naučily se zozdělávat oheň pomocí křesadla, lupy, křemínků, filtrovaly vodu pomocí vyrobeného filtru z různých vrstev materiálu, látkového filtru, střílely z luku na cíl, plnily úkoly v nevlídných terénech, poznávaly byliny a také se dozvěděly o jejich léčivých účincích a dalším použití. Také získaly informace o jedlých, nejedlých a jedovatých plodech, které nám příroda dává. Děti si uvědomovaly výhody spolupráce, vzájemnosti a pospolitosti. Určovaly světové strany pomocí buzoly, ale také bez ní, pomocí lišejníků, mraveniště, slunce a hodinek, pařezu a větví stromu. Děti se také zopakovaly zásady 1. pomoci formou her a získaly noné informace z úst odborníka, také ale nechyběly i "babské rady". Každý měl své indiánské jméno a naučil se indiánský pozdrav, kterým jsme se přivílali a na rozloučenou si malí indiáni odnesli diplom s pochvalou a dovednosti, které jsou právě v dnešní době velmi potřebné a smysluplné.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 25 | Včera: 17 | Týden: 25 | Měsíc: 313 | Celkem: 305203