Zakončení práce školního parlamentu

Každoročně se náš školní parlament na konci školního roku snaží završit svou práci poznáváním nových organizací a institucí, se kterými by mohl spolupracovat. Loni členové parlamentu navštívili občanské sdružení Květná zahrada s Domem na půl cesty a Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc s názvem „Květináč“, v němž každoročně probíhají také návštěvy 9. tříd. Letos jsme navštívili zařízení Oblastní charity Polička.

DSCN5525DSCN5523DSCN5521DSCN5519DSCN5512

Viděli jsme dílny pro mentálně postižené, kde se vyrábí různé drobné předměty, které se potom prodávají ve známé prodejně Fimfárum. Pohovořili jsme se zdravotními sestrami, jež pomáhají potřebným lidem v jejich domácnostech a také jsme si prohlédli nový dům poličské Charity, který pomůže rozšířit jejich služby.

Žáci poznali, jak je práce této charitní organizace různorodá, bohatá a hlavně potřebná. Svoje postřehy a poznatky mohou předat ve svých třídách a připomenout spolužákům, že i drobná pomoc a podpora může být velkým přínosem.

Počet návštěv - Dnes: 3 | Včera: 56 | Týden: 266 | Měsíc: 1308 | Celkem: 301902