Republikové finále OVOV s ADÉLOU BARTOŇOVOU

dsc 6276Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle s cílem motivovat děti ke sportu na základě vlastní zkušenosti. Žáci a žákyně v rámci OVOV plní 10 disciplín. Áďa se díky dobrým výkonům dostala přes oblastní a okresní kolo do krajského kola, které bylo motivací, neboť vítězství by znamenalo postup do republikového finále, které se nakonec podařilo vybojovat.

Ve čtvrtek 8.9.2016 jsme se vydaly do Brna, které bylo pořadatelem republikového finále pro letošní rok a uvedený program nabízel spoustu zajímavých akcí. Po příjezdu jsme se ubytovaly, vyzvedly startovní čísla, pokyny k dvoudenním závodům, tričko v barvě olympijských kruhů a vydaly se na atletický stadion, kde se celé dvoudenní klání mělo odehrávat. Děti společně s učiteli ve večerních hodinách nacvičili slavnostní nástup, který druhý den zahajoval závody. Všichni závodníci absolvovali 10 disciplín rozdělených do dvou dnů. O měření výkonů a dohled na jednotlivých stanovištích se starali příslušníci armády ČR, kteří byli proškoleni a seznámeni s pravidly jednotlivých disciplín.

První den Áďu čekal hod 2kg medicinbalem, běh na 60m, skok do dálky, shyby na nakloněné rovině a skoky přes švihadlo po dobu 2 minut. Ve čtyřech disciplínách si Áďa vylepšila své osobní rekordy a hned po prvním dni se pohybovala ve druhé desítce startovního pole, které čítalo 76 závodnic. Mezi jednotlivými disciplínami byla nabídnuta široká škála doprovodného programu, přičemž největší radost asi všem dětem udělala autogramiáda bývalých a současných olympioniků. Kdo má to štěstí si osobně popovídat a vyfotit se např. s Míšou Hrubou, Denisou Rosolovou, Radkem Juškou, Jarmilou Kratochvílovou …

Ačkoli se projevila druhý den únava, na výkonech to znát rozhodně nebylo. Trojskok na úvod druhého dne znamenal opět vylepšení osobního maxima a byl takovou rozcvičkou před nejobávanějšími disciplínami. Kliky a leh – sedy po dobu 2 minut nepatří mezi nejoblíbenější disciplíny, ale Áďa se s tím poprala opravdu bravurně a v klicích pobrala nejvíce bodů ze všech disciplín. Následný hod kriketovým míčkem byl třešinkou na dortu a Áďa tuto disciplínu ve své kategorii s přehledem vyhrála. Do závěrečného běhu na 1 000m nastupovala po sečtení bodů z předchozích 9 disciplín na 15. místě, ale toto umístění ještě dokázala vylepšit, neboť zúročila dřinu a naběhané kilometry z letního soustředění a posunula se tak na celkové 13. místo.

Republikového finále se zúčastnilo 650 dětí, 170 učitelů a celá akce byla zorganizovaná velmi profesionálně a je vidět, že pořadatelé si s tímto projektem dali hodně práce a odměnou byl krásný zážitek nejen pro děti, ale i pro doprovod a přihlížející diváky.

Jelikož to byla premiérová účast naší školy na tomto republikovém finále, tak Áďa nasadila laťku hodně vysoko, my ji gratulujeme k jejímu umístění a předvedeným výkonům. Děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a našeho města a doufáme, že příští rok budeme do republikového finále doprovázet více žáků a žákyň z naší školy.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 71 | Včera: 35 | Týden: 71 | Měsíc: 625 | Celkem: 302740