Beseda s reportérem V. Bergerem

P6160119Od 22. května do 30. června probíhají v ČR Týdny mediálního vzdělávání. Projekt organizuje Jeden svět na školách (vzdělávací program nadace Člověk v tísni). Cílem této akce je podpořit kritické myšlení a mediální gramotnost žáků základních a středních škol.

Naše škola se také zapojila, proto nás v pátek 16. června navštívil zahraniční reportér Českého rozhlasu Vojtěch Berger. Žáci 8.A a 9.A měli možnost během dvou hodin s reportérem živě diskutovat. Nejdříve je pan Berger seznámil se svojí prací. Mluvil o šíření falešných zpráv. Ukázal žákům, jak si mají informace ověřovat a kriticky posuzovat zprávy, které jim poskytují různá média. Zmínil se také o tom, že se v poslední době zaměřuje na uprchlíky v Německu. Tato informace posluchače velmi zaujala, ihned se pustili s naším hostem do živé diskuze. Celé dvě hodiny probíhaly v příjemné atmosféře. Na žácích bylo vidět, že je dané téma zajímá, pečlivě poslouchali a aktivně se zapojovali do debaty. V závěru celého povídání nás pan Berger pozval na exkurzi do Českého rozhlasu v Praze.

Mgr. Marcela Štursová

Počet návštěv - Dnes: 15 | Včera: 56 | Týden: 15 | Měsíc: 1437 | Celkem: 302031