Projekt Senioři a děti společně… nejen ve školách

V pondělí 18. září 2017 proběhla ve třídě 7.B v rámci sociální výchovy beseda na téma Senioři a děti společně. Pan Ambrož, který besedu připravil a vedl, nejdříve žákům nastínil jiný pohled na svět očima seniorů a nabádal žáky, aby na seniorech viděli pozitivní věci. V sedmácích měl vděčné publikum, které s ním ochotně komunikovalo.

Z komentářů žáků:

-          Uvědomila jsem si, že mám velmi šikovného dědečka a babičku, že mi dávají dobrý příklad a že bych jim třeba měla více pomáhat a věnovat se jim.
-          K seniorům bychom se měli lépe chovat, vnímat je a vážit si jich.
-          Beseda byla fajn, vzpomněla jsem si u ní na svoji babičku.
-          Mluvili jsme o vlastnostech starých lidí – těch horších, ale i těch obdivuhodných. To mě zaujalo. Bavili jsme se i o prarodičích. Myslím, že se toho mám ještě dost naučit.

Projekt si klade za cíl zamezit exkluzi a neúctě vůči seniorům, která se v dnešní době objevuje ve stále větší míře. Za tímto účelem proběhnou během realizace projektu v pěti krajích a na 40 školách a sociálních zařízeních besedy pro děti II. stupně ZŠ a děti z DD zprostředkované osobami ve věku 55+ (lektory) na téma mezigeneračních vztahů. Projekt je spolufinancován MPSV a Společně, o.p.s. Brno.

Kontaktní osoby:
enata Podivínská, koordinátor projektu, 723 289 803,
Mgr. Jiří Ambrož, koordinátor projektu, 725 63 88 22,

Počet návštěv - Dnes: 10 | Včera: 40 | Týden: 190 | Měsíc: 1154 | Celkem: 300525