BROUČCI A MOTÝLI

IMG 2773IMG 2779V přírodovědném kroužku Broučků jsme si donesli přírodu přímo do školy.

Děti byly svědky jedné z nejúžasnějších přírodních proměn hmyzí říše, od housenek až po překrásně barevné motýly babočky bodlákové. Měly možnost každý den zkoumat a pozorovat lupou jak housenka roste, jak se zakukluje. Housenky velmi rychle rostly a asi do týdne z nich byly ztvrdlé kukly. Umístili jsme je do síťové motýlí zahrádky a už jen čekali na zázrak. Ten se po osmém dnu od zakuklení opravdu stal a začali se líhnout barevní motýli. Asi po týdnu pozorování jsme je na školní zahradě vypustili. To bylo radosti, když jsme motýly pouštěli na svobodu, jak ze strany dětí, které jásotem a máváním doprovázely každého z motýlů, tak samotných motýlů, které jsme vypustili do volné přírody. Bude se nám po nich stýskat!

Jedním z hlavních cílů našeho přírodovědného kroužku je environmentální výchova. Snad alespoň trochu toto přiblížení kouzelného přírodního úkazu povede děti k lásce a ochraně přírody.

Více ve fotogalerii školy

Počet návštěv - Dnes: 3 | Včera: 56 | Týden: 266 | Měsíc: 1308 | Celkem: 301902