NAŠE REKOCÁBKA

P6011721P6014362V rámci ekologické výchovy se žáci naší školy zapojili do projektu HRAJEME SI S VODOU A PLASTY. Zhruba dvouměsíční projekt byl zaměřen na plastové obaly v mořích, oceánech a obaly všeobecně. Někteří se tomuto tématu věnovali intenzivně v hodinách českého jazyka, přírodovědných předmětech a především ve výtvarných činnostech. Celý projekt byl zakončen vypustěním lodě na rybník před školou, a to ne ledajaké lodě! Loď z pet lahví vytvořili společnými silami žáci 1., 2., 9. a především 6. třídy. Zapojily se i MŠ, které také nosily stavební materiál. V Den dětí nesli žáci deváté třídy a s nimi doprovázející ročníky z 1. stupně naší školy, za zpěvu písně „Já mám kocábku“ loď k rybníku. Zde byla pokřtěna a se svými kapitány obeplula celý rybník. Pro malé přihlížející byly v blízkém parku připraveny hry s plastem a vodou. Velké množství pet lahví, které děti nanosily, se nespotřebovalo, ale skončilo ve správných žlutých kontejnerech! Doufejme, že si děti často vzpomenou, proč jsme vlastně REKOCÁBKU vytvořili!

Jana Vaňáková

Momentky ve fotogalerii.