VRSTEVNICKÝ PROGRAM MASARYKOVY ZŠ

Již druhým rokem úspěšně probíhá na naší škole celoroční vrstevnický projekt Prvňáci a deváťáci jsou kamarádi. V rámci tohoto projektu se učí žáci 1. a 9. ročníků vzájemné spolupráci, naslouchání a toleranci, doprovází se při různých školních akcích a v průběhu roku se stanou deváťáci doslova patrony našich nejmenších.

V letošním školním roce 2017/2018 se v rámci tohoto projektu potkávali žáci 1.A, 1.B a 1.C s žáky 9.A a 9.B. Svou společnou celoroční cestu zahájili začátkem října, kdy žáčkům prvních tříd přinesli první slabikářové písmeno M jako logo školy, které je bude dalších 9 let provázet. Poté se připravovali na akci Pasování na školáka, při které získali od královny listinu, která je zavazuje k plnění školních povinností v průběhu celé školní docházky. Některé ročníky nezapomněly ani na Halloweenské strašení v kostýmech a vydali se na průzkumnou cestu školou. Koncem listopadu si deváťáci zavzpomínali na svou první knihu – slabikář a společně se svými prvňáčky ho odemykali kouzelným klíčem. V adventním čase jsme oslavili 5.12. příchod Mikuláše, anděla a čerta a obdrželi za své písařské dovednosti své první pero. Vánoční atmosféru jsme si dále užívali při tvoření na vánočních dílničkách a odnesli si domů krásné výrobky. Kamarádi z 1. a 9. tříd si také užili hodinu plnou překvapení, když prvňáčci deváťákům předávali jejich první dopis a starší žáci jim za odměnu připravili třídu plnou stolních her. Naše společná cesta už pomalu končí, těšíme se ještě na dobrodružnou cestu Poličkou a i když se pak budeme muset rozloučit a popřát si hodně štěstíčka do dalších studijních let, určitě budeme rádi vzpomínat na hezké chvíle, které jsme společně prožili!

učitelky 1. ročníků

Počet návštěv - Dnes: 7 | Včera: 40 | Týden: 187 | Měsíc: 1151 | Celkem: 300522