Republikové finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

mlady chemik 2018 komplet 096Do celostátního finále postoupilo 40 nejúspěšnějších žáků z regionálních kol. Ti se sjeli 12. června do Pardubic, aby v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice podstoupili další testování teoretických znalostí a zkoušku laboratorních dovedností, které mělo rozhodnou o „králi mladých chemiků“ České republiky. Mezi těmito 40 postupujícími byly i tři žákyně naší školy – Tereza Vomáčková, Lucie Popelková a Markéta Zavoralová. Naši školu velmi dobře reprezentovaly, dosáhly pěkných umístění. Lucie Popelková obsadila 12. místo, Markéta Zavoralová si vysoutěžila 14. místo a Tereza Vomáčková 27. místo. Všechny se staly úspěšnými řešiteli soutěže, odnesly si zaslouženě hodnotné ceny a hodně chemických zážitků. Součástí soutěže byl i doprovodný program, který si užili rodiče, učitelé i soutěžící. Děvčatům moc blahopřejeme k úspěchu, kterého v této soutěži dosáhly. Momentky ve fotogalerii.

Výsledková listina, fotografie, ceny na mladychemikcr.cz/vysledky-2018

Počet návštěv - Dnes: 33 | Včera: 56 | Týden: 296 | Měsíc: 1338 | Celkem: 301932