Zlatý list 2018

IMG 1628IMG 1602PoIMG 1608 vítězství v krajském kole přírodovědné soutěže Zlatý list, postoupilo družstvo starších žákyň do národního kola ve Štramberku. Na týdenní akci, pořádané Českým svazem ochránců přírody, se sešlo patnáct nejlepších kolektivů z celé ČR. Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit a porovnat své znalosti. Žáci se během týdne účastní řady přírodovědných akcí, množství exkurzí, přednášek, které vyvrcholí soutěžní stezkou. Na jednotlivých stanovištích odborníci prověřují znalosti v oblastech: ekologie, ochrana přírody, životní prostředí, geologie, zoologie, botanika, paleontologie, meteorologie, klimatologie, apod. Součástí  hodnocení družstva je dále praktická práce pro přírodu.

Soutěže se účastnilo šestičlenné družstvo Lucie Popelková, Eliška Sobolová, Adéla Škorpíková, Anežka Vargová, Tereza Vomáčková, Markéta Zavoralová, rozdělené do dvou tříčlenných hlídek. Každá z děvčat prokázala řadu vědomostí a dovedností v oblasti přírodních věd.

Počet návštěv - Dnes: 31 | Včera: 51 | Týden: 264 | Měsíc: 939 | Celkem: 301533