Projekt EDISON na Masarykově základní škole

V týdnu od 7. - 14. 10. 2018 proběhne na naší škole mezinárodní projekt EDISON.

Jak projekt probíhá?

Skupina 5 vysokoškolských studentů, z různých zemí světa, přijede do Poličky a stráví s námi 1 týden na naší škole. Stážisté jsou zodpovědní, vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří pro naše žáky připraví prezentace o své zemi, povedou s nimi diskuze na různá témata, zahrají hry apod. Tímto se budou snažit přiblížit našim žákům svoji zemi, představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Žáci tak budou mít možnost celý týden komunikovat anglicky, budou mít možnost poznání a srovnání cizích zemí s naší republikou.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

(text převzatý ze stránek organizace AIESEC)

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 129 | Týden: 275 | Měsíc: 3248 | Celkem: 178534