Deváťáci v Praze 2018

V týdnu od 5. do 9. listopadu se jednotlivé třídy 9. ročníku postupně vypravily na exkurzi do Prahy. Nejprve žáci navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR. Zde jim byl puštěn krátký film o historii parlamentu u nás. Následně si za doprovodu průvodkyně prošli budovu sněmovny, mohli si i posedět na balkóně v zasedací místnosti. Další jejich kroky směřovaly na Pražský hrad. Tady si prohlédli katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál, ale také okno, kterým byli vyhozeni Slavata a Martinic při defenestraci. V průběhu cesty po Praze se žáci seznamovali s dalšími významnými pražskými památkami. Exkurzi žáci hodnotili jako zajímavou.

Počet návštěv - Dnes: 54 | Včera: 50 | Týden: 261 | Měsíc: 1303 | Celkem: 301897