Literární olympiáda … aneb Svitavská čtečka

IMG 20190409 105817Již třetí rok pořádá knihovna ve Svitavách literární soutěž, která začínala pod názvem Svitavská čtečka, dnes je to protipól klasické olympiády v českém jazyce. Celkově mohli soutěžící získat 39 bodů ze základní části a 5 bodů tvůrčích. Je třeba pochválit všechny tři naše žákyně. Všechny dosáhly ve výsledném počtu nad 30 bodů. Olympiády se za školu zúčastnila Andrea Kholová 9.C, Adéla Škorpíková a Anežka Vargová 9.A. Posledně jmenovaná udělala všem soutěžícím čáru přes rozpočet a olympiádu vyhrála. Získala pro školu putovní pohár a pro sebe vytouženou čtečku.

V tvůrčí disciplíně – ukázka gazel:
U nás doma na zahradě bydlí malý dikobraz.
Celý den se jen cpe zrním, pak má v puse černý kaz.
Jednoho dne přišel dopis a v něm nějaké psaní:
prý se koná pozítří slavný dikobrazí sraz
A tak jsme ho oblékli: rukavice, černý frak,
v rádiu jsme slyšeli, že má nastat silný mráz.
Nejspíše se dobře bavil, alkohol vzal za své,
a tak malý dikobraz spadl pod obraz.

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 11 | Včera: 186 | Týden: 197 | Měsíc: 197 | Celkem: 195086