Učili jsme se navzájem anglicky a česky

V dubnu se s námi ve 2.B učila dva týdny kamarádka Emily z Anglie. Je jí osm let. Má babičku v Poličce, ale bydlí s maminkou a tatínkem v městečku kousek od Londýna. Oproti Česku mají na hodinách o hodinu méně. Emily nám vyprávěla anglicky o své škole. Našla její obrázky na Google. Nosí školní uniformu s červeným svetříkem. Vyučování jim začíná v 8.55 hodin. Školní oběd stojí 2 libry. Mají více prázdnin během roku, ale kratší letní prázdniny. Nejvíce Emily baví angličtina a matematika. My jsme ji zase učili psát česky – čárky, háčky nad písmeny a „íčka“ po tvrdých a měkkých souhláskách. Společně jsme byli v muzeu, na dopravním hřišti, hráli hry v tělocvičně a zpívali české písničky. Nejvíce se jí líbila Holka modrooká. Vy měnili jsme si adresy. Těšíme se, že si budeme psát.

Adéla Zerzánová, Nela Řebíčková, Tereza Hrstková, 2.B

Počet návštěv - Dnes: 35 | Včera: 47 | Týden: 175 | Měsíc: 1139 | Celkem: 300510