Republikové finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

IMG 2424Do celostátního finále postoupilo 40 nejúspěšnějších žáků z regionálních kol. Ti se sjeli 11. června do Pardubic, aby v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice podstoupili další testování teoretických znalostí a zkoušku laboratorních dovedností, které mělo rozhodnou o „králi mladých chemiků“ České republiky. Mezi těmito 40 postupujícími byli i tři žáci naší školy – Tomáš Kocanda, Michal Jílek a Anežka Vargová. Naši školu velmi dobře reprezentovali, dosáhli skvělých umístění. Michal Jílek 2. místo, Tomáš Kocanda 9. místo a Anežka Vargová 12. místo. Všichni se stali úspěšnými řešiteli soutěže, odnesli si zaslouženě hodnotné ceny a hodně chemických zážitků. Součástí soutěže byl i doprovodný program, který si užili rodiče, učitelé i soutěžící. Všem moc blahopřejeme k úspěchu, kterého v této soutěži dosáhli.

Výsledková listina, fotografie, ceny na  www.mladychemikcr.cz

Hledáme nejlepšího mladého chemika – z našeho pohledu:

Letošní rok jsme měli možnost zúčastnit se soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Ze školního kola jsme postoupili do regionálního tři: Tomáš Kocanda, Michal Jílek a Anežka Vargová. V regionálním kole jsme psali test z chemických znalostí. Umístili jsme se všichni v první třicítce, Anežka první, Tomáš druhý a Michal třetí, a postoupili jsme tak do regionálního finále. Zde se k bodům z předchozího kola přidali ještě body z laboratorní práce. Výsledky jsme se dozvěděli na slavnostním vyhlášením. Nejlepším chemikem z pěti krajů se stal Tomáš, Anežka se umístila na čtvrtém, Michal na pátém místě. Všichni jsme postoupili do celostátního kola. Zde jsme psali test, dělali laboratorní práci a navíc jsme si užili skvělý doplňkový program, na který přijel mimo jiné i Michael Londesborough. Závěrem dne bylo vyhlášení nejlepšího chemika ČR. Michal se umístil na krásném druhém místě, Tomáš na devátém a Anežka na dvanáctém místě z třiceti devíti nejlepších chemiků, kteří se celostátního kola zúčastnili. Soutěž jsme si velice užili a odnesli si spoustu hodnotných cen. Závěrem bychom chtěli poděkovat naší paní učitelce Evě Spilková za pečlivou a kvalitní přípravu na soutěž, které věnovala svůj volný čas a bez které bychom se tak daleko nedostali.

Anežka Vargová, Tomáš Kocanda, Michal Jílek - 9.A

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 41 | Týden: 1 | Měsíc: 228 | Celkem: 198705