Náš vánoční jarmark

2873V září roku 2019 se naše třída zapojila do projektu Abeceda peněz, abychom se naučili hospodařit. Paní Andrea z České spořitelny nám řekla, že 16. prosince budeme mít jarmark a máme připravit výrobky, které budeme prodávat. Do začátku podnikání nám ve spořitelně půjčili 3 000 Kč a my jsme vymýšleli název a logo firmy. Měli jsme plno nápadů a nakonec jsme vybrali Šikovné ručičky z červené školičky. Zvolili jsme vedení firmy a začali jsme se seznamovat s důležitými pojmy, které musí podnikatelé znát, třeba úvěr, splátka, tržba, zisk apod. Prováděli jsme průzkum trhu a cenový odhad. Zároveň jsme vyráběli a vyráběli. S přípravou bylo hodně práce i zábavy. Náš první výrobek byl zápich do květináče a potom jsme ještě ušili levandulové sáčky, vyrobili vánoční svícny, vánoční přání, košíky z pedigu, krabičky s překvapením, náušnice a další zboží. Také jsme rozvěsili plakáty a pozvali jsme všechny kamarády. Konečně nastal den našeho jarmarku. Ve třech stáncích jsme se střídali v prodeji výrobků a sladkostí, které jsme připravili s rodiči. Měli jsme tombolu, prodávali jsme párky v rohlíku a nacvičili krátké vánoční vystoupení. Odpoledne přišlo mnoho lidí a prodali jsme téměř všechno zboží. Když jsme se dozvěděli, že jsme vydělali úžasných 32 881 Kč, jásali jsme všichni a vyhazovali naše modré klobouky do vzduchu. Část peněz věnujeme útulkům Zelené Vendolí a Kočičky z Poličky, pořídíme Skutečný dárek a vyrazíme na poznávací výlet a exkurzi do Vida parku. Jarmark a přípravy na něj jsme si moc užili, i paní učitelka. Momentky ve fotogalerii.

Žáci 4.B Masarykovy ZŠ

Počet návštěv - Dnes: 34 | Včera: 65 | Týden: 216 | Měsíc: 891 | Celkem: 301485