Historie v 5.B

HistorieV naší třídě jsme na konci ledna uskutečnili vlastivědný projekt s názvem Významné osobnosti českých dějin. Hodně jsme se připravovali, vyhledávali informace, chystali kostýmy a zajímavosti ke své vybrané osobnosti, kterou jsme měli představovat.

Když nastal den projektu, pomocí kostýmů jsme se proměnili ve známé osobnosti a vzájemně se pomocí připravené řeči sobě představovali. Navštívili jsme i kamarády ve čtvrtých a třetí třídě, kteří se snažili uhodnout podle našeho popisu a převleku koho představujeme.

Po návratu do třídy jsme se rozdělili do skupin a vytvářeli naučné plakáty z připravených informací o Janu Husovi, Karlu IV., Marii Terezii, Boženě Němcové, Tomáši G. Masarykovi, Miladě Horákové a Václavu Havlovi. Následující den jsme zjištěné zajímavosti prezentovali svým spolužákům.

Tyto dva dny jsme si velmi užili a mnohému novému se naučili.

Žáci a žákyně 5.B

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 56 | Týden: 263 | Měsíc: 1305 | Celkem: 301899