Vánoční koleda

pc170274Poslední předvánoční týden na Masarykově základní škole byl plný překvapení. I o dárky tu nebyla nouze. A kdo a jak naděloval a zpříjemnil právě probíhající adventní čas?

Žáci z 9.A – pod režijním vedením Michala Moravce – nám věnovali krásný a hodnotný vánoční dárek, a to v podobě divadelního představení Vánoční koleda.

Michal se nebál ukočírovat své živé spolužáky a jeho odvaha vyústila v milé divadlo, plné nadšení a odhodlání mladých herců. Deváťáci tentokrát nezasedli do lavic ve své třídě, ale oblékli si kostýmy a díky nim ožily postavy Vydřigroše, jeho zemřelého společníka, duchů Vánoc a dalších.

Protivný a zachmuřený obchodník Vydřigroš v podání Michala Moravce nemá rád Vánoce. Když mu ale moudří a vtipní duchové (K. Portlová, H. Kynclová a O. Poul) otevřou oči, dokáže se změnit. Nezanedbatelné a hodné pochvaly byly rovněž herecké výkony ostatních žáků. Třešničku na dortu představovalo „kouzelné plátno“ umožňující rozehrát hru a pohyb stínů.

Tak jako Vydřigroš opět nalezl ztracenou životní cestu i my přejeme žákům z 9.A a ostatním letošním absolventům 9. ročníku splnění všech životních cílů a přání. Všem hercům děkujeme za jejich nápaditost a originalitu.

A když si Michal najde „chvilku“ a vymyslí pro nás zase nějaký ten „kousek“, budeme jen rádi.

Počet návštěv - Dnes: 63 | Včera: 51 | Týden: 296 | Měsíc: 971 | Celkem: 301565