Organizace školního roku 2019 – 2020

 

Zahájení školního roku 02.09.2019 (po)
Podzimní prázdniny 29. a 30.10.2019 (út, st)
Vánoční prázdniny 23.12.2019 (po) – 03.01.2020 (pá)
Ukončení prvního pololetí 30.01.2020 (čt)
Pololetní prázdniny 31.01.2020 (pá)
Jarní prázdniny 10. – 16.02.2020 (po – ne)
Velikonoční prázdniny 09. – 10.04.2019 (čt, pá)
Ukončení školního roku 30.06.2019 (út)
Zápis do 1. třídy ZŠ  

Číst dál: Organizace školního roku 2019-2020

Zlatý list - národní kolo 2019

zlaty list 2019Po vítězství v krajském kole se nominovalo družstvo starších žáků (Vargová Anežka, Sobolová Eliška, Škorpíková Adéla, Machová Karolína, Kocanda Tomáš a Jílek Michal) do národního kola ve Vanově u Telče. Jedná se o týdenní akci s množstvím exkurzí a doprovodného programu. Účastníkům se intenzivně věnuje celá řada odborníků v oblasti přírodovědy, ekologie a ochrany přírody. Soutěžní klání začne obhajobou práce pro přírodu a vrcholí soutěžní stezkou, na kterou se za naše družstvo Melounci vydali dvě tříčlenná družstva, která si v konkurenci nejlepších kolektivů vedla velmi dobře.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (NK_ZL_2019_vysledky_starsi.pdf)Zlatý list - národní kolo 2019[ ]451 kB

ŘEMESLA A ZAMĚSTNÁNÍ IV

remesla IVTřída 2.C navštívila další zajímavá pracoviště. Navštívili jsme dvě nedaleké školy, SOŠ a SOU Polička, kde se nám věnoval tatínek pan Bureš a dětem přiblížil povolání řezníka. Na gymnáziu si pro nás připravili zajímavý program rodiče Královi, kde si děti mohly vyzkoušet zpívat do mikrofonu v nahrávacím studiu, také pracovaly v biologické učebně s mikroskopy a plnily různá zajímavá zadání, kde jim také pomáhala žačka gymnázia Lenka Feltlová. V chemické laboratoři mohly vidět pana učitele M. Škavradu při práci, také pozorovaly činnost 3D tiskárny a mohly si popovídat s maminkou, paní uč. Z. Machkovou, která nás také doprovázela. Do třídy k nám zavítal tatínek V. Laška, který si připravil besedu s názornými ukázkami o ohrožených druzích živočichů a rostlin v našem kraji a také děti seznámil s jeho povoláním a funkcí na MÚ – Státní správy ochrany přírody v Litomyšli. Další beseda proběhla s tatínkem panem Pavlišem, kde se děti dozvěděly mnoho informací o broucích a viděly velkou sbírku exemplářů. Poslední beseda proběhla na pracovišti tatínka pana Mužíka, který pracuje jako finanční poradce, ten děti seznámil se správným hospodařením a základy finanční gramotnosti. Zakončením projektu v tomto školním roce byl společný sobotní výlet s rodiči 8.6.2019 do Kunštátu na ŘEMESLNÝ JARMARK.

Včeličky z 2.C moc děkují všem, kteří se na tomto projektu podíleli a věnovali nám svůj čas. Více ve fotogalerii

JV

Sportovec roku 2019

IMG 2673S koncem školního roku vyhlašuje kabinet tělesné výchovy každoročně nejlepší sportovce z řad našich žáků, kteří si jako odměnu odnášejí trika - sportovec roku a ti, kteří překonají hranici tisíc bodů, obdrží pamětní pohár. Letos se do pomyslné síně slávy zapsali-Viktor Olšinár 1167 bodů, Klára Soukalová 1114 bodů, Eva Šlosrová 1049 bodů, Marie Mourová 1057 bodů, Michal Melša 1173 bodů, Petr Pham 1178 bodů, Jan Jelínek 1506 bodů a novým rekordmanem školy se stal Matěj Škacha s 1620 body!!! Vítězům blahopřejeme a přejeme hezké prázdniny plné sportovních aktivit.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Sportovec_roku_2019.pdf)Sportovec roku 2019[ ]487 kB

ŠKOLNÍ ZAHRADA PLNÁ ZVÍŘAT

zahradaJako každý rok, tak i letos zakončení přírodovědného kroužku BROUČKŮ proběhlo na školní zahradě. V pátek 7.6.2019 děti mohly vidět a pohladit si zvířátka z minifarmy Falbgery z Borové u Poličky. Letos se nám také opět podařilo pozorovat celý proces přeměny babočky bodlákové od housenek až po dospělé krásné motýly, kterým jsme na školní zahradě zamávali a popřáli jim mnoho různorodých, pestrobarevných a voňavých květin.

JV

Republikové finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

IMG 2424Do celostátního finále postoupilo 40 nejúspěšnějších žáků z regionálních kol. Ti se sjeli 11. června do Pardubic, aby v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice podstoupili další testování teoretických znalostí a zkoušku laboratorních dovedností, které mělo rozhodnou o „králi mladých chemiků“ České republiky. Mezi těmito 40 postupujícími byli i tři žáci naší školy – Tomáš Kocanda, Michal Jílek a Anežka Vargová. Naši školu velmi dobře reprezentovali, dosáhli skvělých umístění. Michal Jílek 2. místo, Tomáš Kocanda 9. místo a Anežka Vargová 12. místo. Všichni se stali úspěšnými řešiteli soutěže, odnesli si zaslouženě hodnotné ceny a hodně chemických zážitků. Součástí soutěže byl i doprovodný program, který si užili rodiče, učitelé i soutěžící. Všem moc blahopřejeme k úspěchu, kterého v této soutěži dosáhli.

Výsledková listina, fotografie, ceny na  www.mladychemikcr.cz

Hledáme nejlepšího mladého chemika – z našeho pohledu:

Číst dál: Republika chemik 2019

Pohár rozhlasu 

Pohr rozhlasuJiž podzimní účast v republikovém finále v Atletickém čtyřboji v Opavě naznačovala, že letošní atletický školní rok bude patřit k těm úspěšnějším. Tradičního atletického meetingu – Pohár rozhlasu-jsme se v obvodním kole zúčastnili ve všech čtyřech kategoriích a rovněž všechna naše družstva postoupila bez větších problémů do okresního kola, které se konalo v Litomyšli. Zde na naše žáky čekala již mnohem silnější konkurence. Ovšem starší žáci i zde bez větších problémů postoupili do krajského kola z prvního místa, mladší žáci a žákyně rovněž dosáhli na postup shodně z druhého místa. Starší dívky si odvezly z Litomyšle krásné třetí místo. V krajském kole, které se konalo v Pardubicích, se naši žáci v silné konkurenci neztratili, když hned dvě ze tří našich družstev dosáhly na stupně vítězů. Gratulujeme našim starším žákům k zisku stříbrných medailí, mladším žákům k bronzovým medailím a mladším žákyním k pátému místu v krajském kole atletického poháru.

Poznávací zájezd Londýn 2019

20190627 192333 collageV pondělí 3.6.2019 jsme se vydali na poznávací zájezd do Velké Británie. První den nás čekala dlouhá cesta autobusem. Druhý den jsme navštívili Londýn, kde jsme si prohlédli Parlament, Westminster Abbey, Downing Street, Buckingham Palace, The Mall, Trafalgar Square a další památky. Nezapomněli jsme se projet po London Eye a přejít nultý poledník. Třetí den jsme navštívili lázeňské městečko Bath. Lázně tam už využívali dávní Římané. Potom jsme navštívili jeskyně Cheddar Gorge, které se používali k dozrávání sýrů. Čtvrtý den byl asi nejzajímavější. Navštívili jsme Legoland. Tam jsme vyzkoušeli různé atrakce a mohli jsme se podívat na různé miniaturní verze památek z celého světa. Poté jsme vyrazili do studií Harryho Pottera. Nakonec nás čekala dlouhá cesta domů.

Žáci 9.A

Výtvarná soutěž ART-FLORAL-DESIGN

VV2Téma: Virtuální realita

Virtuální realita je nezbytnou součásti tématu „Future“. Žáci všech 7. ročníků zpracovávají tento námět v rámci tematickém plánu. Úkoly jsou motivovány virtuální cestou do vesmíru - malba, přistáním na planetě – kombinovaná technika, diskusí o fungování měst dnes a v budoucnosti, úvahou o člověku budoucnosti - ilustrace, objekt, fotozáznam , zpracováním designu oděvu budoucnosti – koláž, psaním tajné zprávy a šifry – grafická úprava písma a textu. Vyhlášení soutěže Střední školou vizuální tvorby v Hradci Králové bylo výzvou. Hodnocení pak odměnou za vynaložené úsilí.

Soutěže se zúčastnilo 12 žáků, 5 z nich získalo tato umístění:

Jméno umístění kategorie Název Škola
Daniela Soukalová 2. místo Kresba nebo malba ZŠ Masarykova, Polička
Štěpán Klusoň čestné uznání Kresba nebo malba Člověk budoucnosti ZŠ Masarykova, Polička
Daniel Franke 1. místo Fotografie Železňáci  FOTOGRAFIE ZŠ Masarykova, Polička
Tomáš Alexandr Hanidžiar 3. místo Fotografie Železňáci  FOTOGRAFIE ZŠ Masarykova, Polička
Vojtěch Koráb čestné uznání Fotografie Železňáci  FOTOGRAFIE ZŠ Masarykova, Polička

MÍROVÝ BĚH VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

mir beh 2019Mírový běh je neobyčejný běh s hořící pochodní, kterou nesou dobrovolní běžci přes více než 140 zemí světa. Pochodeň symbolizuje vše, co nás spojuje bez ohledu na naši národnost, kulturu a víru – symbolizuje přátelství, porozumění, mír a harmonii.

V rámci Mírového běhu, pod záštitou ministerstva školství, zavítali běžci i do naší školy dne 24.6.2019.

Na školní zahradě se konal program s názvem „Mírový tým“, kterého se zúčastnily nejen děti navštěvující družinu, ale i předškoláci z mateřské školy Čtyřlístek. Děti se seřadily do špalíru a vítaly běžce plácnutím do dlaně. Na začátku byl dětem vysvětlen průběh a hlavní myšlenky Mírového běhu. Zahrály si hru, při které běžci mluvili cizími jazyky, a úkolem dětí bylo poznat, jakou řečí mluví. Společně se snažili najít skutečný význam slova „mír“, zazpívali si píseň Peace Run. Každý z dětí měl možnost si podržet Mírovou pochodeň a v tichosti vyjádřit přání, které s ní putuje k dalším dětem v jiných městech a zemích. Obdržely „cestovní pasy“, se kterými obíhaly stanoviště, které představovaly jednotlivé kontinenty, kde sbíraly razítka.

Návštěva Mírového běhu v naší škole byla skutečným zážitkem pro všechny!

Copyright © 2019 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 11 | Včera: 58 | Týden: 69 | Měsíc: 625 | Celkem: 159139