Vynikající umístění našich děvčat v literární soutěži

Letos proběhl již 7. ročník soutěže v rámci projektu „Dávají za nás ruku do ohně“. Akci pořádá Hasičský záchranný sbor ČR pod záštitou generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslava Ryby. Letošní téma literární soutěže znělo: „Bylo, nebylo u hasičů“. Úkolem dětí různých věkových kategorií i dospělých bylo napsat pohádku na hasičské téma.

Jelikož nás toto téma oslovilo, pokusili se žáci několika tříd 2. stupně napsat vlastní pohádku. Z těchto prací jsme nakonec poslali do krajského kola 5 pohádek. A slavili jsme úspěch. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v polovině srpna, proto na nás čekalo na začátku nového školního roku příjemné překvapení. 2 děvčata z 8.C se umístila na předních pozicích. Gabriela Tvrdíková se svojí pohádkou Pět hasičů obsadila 1. místo v kategorii žáků základních škol. 3. místo získala Andrea Dytrtová, jejíž pohádka mnohé zaujme již svým netradičním názvem: Mopidi. Obě děvčata obdržela zajímavé ceny od HZS ČR a společnosti Tesco. Zároveň jejich pohádky postoupily do celostátního kola soutěže. Zde už sice na stupínky vítězů nedosáhly, ale i tak patří Gabriele a Andree veliká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy. Holky děkujeme!

V příloze si můžete obě pohádky přečíst.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (A. Dytrtová - Mopidi.pdf)A. Dytrtová - Mopidi[ ]334 kB
Stáhnout tento soubor (G. Tvrdíková - Pět hasičů.pdf)G. Tvrdíková - Pět hasičů[ ]255 kB

Počet návštěv - Dnes: 50 | Včera: 50 | Týden: 50 | Měsíc: 1002 | Celkem: 303117