„HODINA POHYBU NAVÍC“

cid FF54A1CE422E44C3809B3139819F2600maszsMasarykova základní škola v Poličce se v letošním roce 2015/2016 zúčastní pokusného ověřování „Hodina pohybu navíc“, které vyhlásilo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) realizované pod Národním ústavem pro vzdělávání (NÚV) v květnu tohoto roku. Na základě splnění všech podmínek (zajištění prostor k realizaci pokusného ověřování a zajištění kvalifikovaných učitelů TV/trenérů) byla naše škola, společně s dalšími 161 školami z celé ČR, vybrána a zapojena do projektu.

Pokusného ověřování programu „Hodina pohybu navíc“ se zúčastní žáci a žákyně 1. – 3. tříd, kteří navštěvují školní družinu. Nejedná se o výběr sportovců a talentů, zapojit se mohou žáci a žákyně 1. – 3. tříd bez ohledu na výkonnost do naplnění požadované kapacity. Pro program pokusného ověřování je u každého ročníku 1. – 3. tříd vyčleněno 45 minut jednou týdně po celý rok. Začátek projektu na naší škole je plánován na začátek října.

Smyslem a cílem programu „Hodina pohybu navíc“ je získat zájem žáků o pohyb v konkrétním sportu, rozvíjení základních pohybových schopností a dovedností, zvýšení radosti z pohybu a dalším cílem je motivovat žáky a žákyně k dalším pohybovým aktivitám, které mohou realizovat ve svém volném čase.

Za realizační tým Mgr. Lenka Schauerová, Mgr. Petr Schaffer, Erika Došlá DiS.

Počet návštěv - Dnes: 37 | Včera: 50 | Týden: 37 | Měsíc: 989 | Celkem: 303104