Dějepisná exkurze Svitavy

20230517 091542Jako odměnu za letošní dějepisnou soutěž jsme se vypravili do Svitav. Městské muzeum pro nás připravilo pěkný program. Mladší děti se věnovali dějinám města a podívali se na něj i z výšky věže kostela. Za starší napsala Jana Kadeřábková z 8.C: Dne 17.5. jsme se vydali na výlet. Byla to odměna za celoroční řešení dějepisné soutěže. Vyrazili jsme vlakem. Paní učitelka sice objednala místa ve vlaku, ale na počasí zapomněla 😀. Náladu nám to nezkazilo. Ve svitavském muzeu jsme navštívili expozici věnovanou svitavskému rodáku O. Schindlerovi. Dále jsme se podívali na výstavu praček. Následoval příjemný rozchod na náměstí. S dobrou náladou jsme dorazili zpět do Poličky. Z výletu jsme přijeli lehce mokří, ale spokojení.

Celý výlet proběhl příjemně, všem dětem se program v muzeu líbil, a to i přesto, že starší žáci měli téma poměrně náročné, a to 2. světová válka a holokaust. Je vidět, že dějepisnou soutěž dělají opravdu ti, kteří mají o historii zájem. Všechny účastníky musím pochválit.

Petra Vinařová

Počet návštěv - Dnes: 21 | Včera: 46 | Týden: 166 | Měsíc: 67 | Celkem: 302182