HOSPODAŘENÍ V ÚLU ANEB JAK PODPOŘIT FINANČNÍ GRAMOTNOST U VČELIČEK

V pondělí 26.6. děti z 1.C ukončily celoroční projekt, který měl přispět k rozvoji finanční gramotnosti a zodpovědnosti za svoji práci. Děti po celý školní rok sbírali včeličky za aktivitu, domácí úkoly a přípravu, pomoc druhým a vlídné chování. Ale také včelky odevzdávaly za porušení školního řádu, třídních pravidel, zapomínání pomůcek či domácích úkolů. Po společné dohodě s rodiči a dětmi jsme určili hodnotu jedné včelky = 1 Kč. Děti s větším počtem včeliček navštívily směnárnu, kde si je vyměnily za barevné mince ve větších hodnotách. V pondělí si vše sečetly a vyměnily za šek, kde tuto výslednou částku doma rodiče dětem proplatí a společně vyberou odměnu za celoroční školní práci a snažení.

Počet návštěv - Dnes: 48 | Včera: 26 | Týden: 372 | Měsíc: 1414 | Celkem: 302008