Sushi a muffiny

Na úterý 19.6. jsme se opravdu těšili, čekal nás gastronomický kurz v SOŠ v Poličce. Po příchodu jsme byli provedeni prostorami, kde se zpracovává maso. Nahlédli jsme do místností, kde se připravují uzenářské výrobky např. šunky, salámy, jitrnice, tlačenky. Pak už jsme ale rychle spěchali do místnosti, kde mělo probíhat naše vaření. Čekala nás zde paní učitelka Zrůstová se svými studenty z oboru Kuchař – číšník. Rozdělili jsme se do skupin ke třem velkým stolům a společně jsme rozmlouvali o správném stolování a zdravém stravování. Za pomoci   studentů jsme nejprve upekli muffiny a poté jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně – sushi. Vše jsme pěkně naaranžovali na připravené talíře a s chutí společně snědli.

Těšíme se, že si budeme moci tento výukový program příští rok opět zopakovat.

Třída 4.B

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 25 | Včera: 17 | Týden: 25 | Měsíc: 313 | Celkem: 305203