KRAJSKÉ KOLO FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDY

Dne 28.4. se v Pardubicích konalo krajské kolo fyzikální olympiády. Na soutěž se z 1. místa v okrese dostal Martin Kysilka z 9.A. V této olympiádě mají žáci 4 hodiny na řešení čtyř fyzikálních úloh, které svou náročností překračují rámec učiva a znalostí fyziky základní školy.

Martin Kysilka nakonec vyřešil a vybojoval vynikající 2. místo v kraji.

Díky Martinovým výsledkům v krajských kolech soutěží (ještě 6. místo v Matematické olympiádě), může škola zažádat o dotační program Excelence – hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích ve školním roce 2016/2017, který vyhlašuje MŠMT. Tento program poskytuje finanční prostředky pro další rozvoj talentovaných žáků. Cílem programu je podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky na základních a středních školách, kteří jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků v soutěžích. Tímto programem chce ministerstvo posílit zájem a motivaci žáků, učitelů a škol o účast v soutěžích, a tak zvyšovat vědomostní úroveň žáků nad rámec výuky.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 29 | Týden: 277 | Měsíc: 178 | Celkem: 302293