Zprávy z prvních tříd Masarykovy základní školy

Do školy i ze školy chodíme s úsměvem. Práce se nám daří. Rádi se učíme tematicky, prostřednictvím různých projektů. Třídy máme vyzdobeny našimi pěknými výtvory z pozorování přírody a věcí kolem nás. Při školním projektu Prvňáci a deváťáci jsou kamarádi jsme získali patrony z 9.A a B. Byli při našem pasování na školáky, prožili s námi Halloween, připravili pro nás Slavnost Slabikáře. Po zvládnutí Živé abecedy jsme ho v listopadu odemkly kouzelným zlatým klíčem. S novými písmeny se seznamujeme prostřednictvím písmenkových pohádek a různých třídních projektů – např. Týden pohádek, Výprava eskymácká, Opičí týden, Týden pilných včelek (ten obohatil muzejní výukový program O včelách a lidech). Při čtení písmene I,i jsme prožili celý týden s indiány. Prostírat stůl a připravit výbornou svačinku jsme se naučily na SOŠ ve výukovém  programu Pohádkové dobroty. Těšíme se, že šikovným písařům donese školní Mikuláš pero a napíšeme Ježíškovi o krásnou knížku a další dárky. Učíme se nakupovat v obchodě a počítat peníze. Výuku matematiky obohacujeme pomůckami a postupy pana Hejného.

První školní Vánoce prožijeme s  kamarády z devítky, kteří pro nás připraví dílničky plné překvapení. Už brzy, několikrát napočítáme do pěti a bude to tady.

Paní učitelky a děti z 1.A, B, C

Počet návštěv - Dnes: 25 | Včera: 58 | Týden: 25 | Měsíc: 260 | Celkem: 302375